Kaputtan motor kısmına su alıyor (su tahliye sistemleri temizleme nasıl olmalı?)

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar merhabalar, araç kaputtan, silecek suyu deposunun olduğu tarafa su alıyor. Genelde araba yıkayınca yoğun suya maruz kaldığında oluyordu fakat normal bir yağmurda da alıyor. Ben aracı yıkarken lastiklerin ordan motora su kaçıyordur diye düşünüyordum ama yağmurda da yapmaya başlayınca farkettim.
1. Aracı çalıştırınca ciyak sesi geliyor, 3-5 saniye sonra kesiliyor, kayış ıslandığı için midir? Acaba bunun büyük bir zararı olabilir mi?
2. Tahliye tıkalıysa eğer nasıl yapabiliriz bunun temizliğini?
3. Ya da kaput lastiği işlevini yitirmişse eğer bunun bakımını kaportacılar mı yapar? değiştirebilir miyiz?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@siyahdenizim Sunroof açık pozisyonda su oluğuna su dökün, su giderinde tıkanıklık vs yok ise su tahliye olacaktır, sıkıntı var ise konu da anlatıldığı şekilde su içeri girecektir.

Aracınız
Civic FD6 2007
@siyahdenizim Sunroof açık pozisyonda su oluğuna su dökün, su giderinde tıkanıklık vs yok ise su tahliye olacaktır, sıkıntı var ise konu da anlatıldığı şekilde su içeri girecektir.

tekrardan inceleyeceğim, sileceklerin ordan alıyordur diye düşünmüştüm ama sunroof tahliyesinden de olabilir, bakacağım..

Geri