Kil tavsiyesi ve katı wax tavsiyesi istiyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Selamlar arkadaşlar aracımda hareler ve kılcal çizikler var elle yıkılıyorum nasıl uygulamalar uyguyabilirim elle maalesef makinem yok.Bu hare ve çizikleri minimum düzeyde hangi ürünlerle indirebilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Elle çizik gidermek gerçekten çok zor, illede yapacağım diyor iseniz meguiars ın el ile uygulama ürünleri var deneyebilirsiniz.

ywzckr

0
Selamlar arkadaşlar aracımda hareler ve kılcal çizikler var elle yıkılıyorum nasıl uygulamalar uyguyabilirim elle maalesef makinem yok.Bu hare ve çizikleri minimum düzeyde hangi ürünlerle indirebilirim

Hocam matkap ucuna çinden aparat alip şarjlı matkapla ucuna kece ped takarak yapmistim eski arabada el ile olandan daha iyi sonuc aliniyor, sarjli matkapda cok devirli calisamadigi icin boya yada vernigi yakma olayi da olmuyor, dual makine gibi etkili olmasada el ile olandan daha iyi sonuc alabilir, bunu deneyebilirsin. Bu aparatlar n11 gittigidiyorda vardi.

Aracınız
Hocam matkap ucuna çinden aparat alip şarjlı matkapla ucuna kece ped takarak yapmistim eski arabada el ile olandan daha iyi sonuc aliniyor, sarjli matkapda cok devirli calisamadigi icin boya yada vernigi yakma olayi da olmuyor, dual makine gibi etkili olmasada el ile olandan daha iyi sonuc alabilir, bunu deneyebilirsin. Bu aparatlar n11 gittigidiyorda vardi.

Güzel fikir sağolasın ama risk işte hocam ya

ywzckr

0
Güzel fikir sağolasın ama risk işte hocam ya

Hocam prizle baglanan elektrikli matkapa yaprsaniz o riskli olur dakikada 1000 devir vardir onun son hizi bizde 150 liralik sarjli matkapla onun deviri maksimum zaten 300-400 vardir kilitlersiniz yarida fazla da basamazsiniz, 20 dakikada pasta 20 dakikada cila atmistim 1 saat de yikama parlatmaya ugrasmisimdir. Elle uygulasaniz yarim gun surer en az. Pek bir riski yok ustune cok bastirmazsaniz

ilginiz için teşekkür ederim. Bütün yorumları okudum açıkçası kafam karıştı ve bahsettiğiniz ürünler biraz pahalı geldi. Bir sefer 3m in kilini uyguladım. Daha sonra Newmix isimli yerli üretim cilalı şampuan kullandım. Kuruttuktan sonra Sonax ın hızlı cilasını kullandım bazende Newmix in hızlı cilasını kullandım. Camlar için würth ün yağmur kaydırıcısını kullandım. 2 hafta kadar idare ediyor. Aracı bir seferlik servis çalışanı hariç hep kendim yıkadım ve hiç fırça kullanmadım.

Aracı aldığım Mayıs 2018 den bu güne kadar sırası ile tazikli su + benzinlik köpüğü + tazikli su + benzinlik köpüğü + su dolu kova sünger + tanzikli su + kurulama + hızlı cila şeklinde yıkadım. Aracımın rengi beyaz olduğu için aşırı bir parlama durumu söz konusu değil ancak tatmin edici bir parlaklık yakalıyorum. Su iticiliği idare eder seviyede, bu yüzden kısmi olarak kuş pisliğinden ve diğer kirlerden boyayı koruduğunu düşünüyorum.

Geri