Kırmızı hararet lambası yandı.

Arkadaşlar bende 2015 civic var kırmızı hararet lambası yanıp söndü benzinliğe çektim antifirizi azalmış antifiriz ekledim normale döndü benim 2 sorum olacak
1.Bu lambanın yanması ileride bir sıkıntı yaparmı?
2. 10000 km bakımına 4000 km kalmıştı bu süreçte antifirizi azaltması normalmidir?
Yardımcı olursanız sevinirim.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Hararet yüksek iken ne kadar sürüş yapmanızla ilgili olarak hasar değişir.
> Antifiz suyu azalmaması lazım. Sistemde bir kaçak olabilir. Kontrol ettirmenizde fayda var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
5,10 dk çalıştı sonra antifiriz ekledim daha sonra ikaz lambası yanmadı.. Teşekkür ederim cevabınız için, tanıtıyorum hemen :)

Bu tarz kısa bir sürede zarar olmaz diye düşünüyorum. Siz sadece radyatör kapağından su takibi yapın. Test için motor sıcak iken yüksek devirde bir miktar gidin. Sabah moror soğuk iken su seviyesi bakılabilir. Yedek deponun max kadar dolu olsa yeter.

Son düzenleme:
Aracınız
Antifirizin rengi ve cinsi onemli, buyuk problemler acabilir basiniza dogru urunu aldiniz mi ? Radyatorun sag altinda tasirma kabi var onuda max cizgisine kadar doldurun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu tarz kısa bir sürede zarar olmaz diye düşünüyorum. Siz sadece radyatör kapağından su takibi yapın. Test için motor sıcak iken yüksek devirde bir miktar gidin. Sabah moror soğuk iken su seviyesi bakılabilir. Yedek deponun yarısı dolu olsa yeter.

Tamam deneyeceğim teşekkür ederim ilginiz için.

Antifirizin rengi ve cinsi onemli, buyuk problemler acabilir basiniza dogru urunu aldiniz mi ? Radyatorun sag altinda tasirma kabi var onuda max cizgisine kadar doldurun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Mavi renk aldım ve o kaba hiç dikkat etmedim radyatorun üstündeki kapaktan doldurdum ağzına kadar malesef.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mavi renk aldım ve o kaba hiç dikkat etmedim radyatorun üstündeki kapaktan doldurdum ağzına kadar malesef.

Doldurmasanız çok sorun olmaz ama yarın tedbiren taşma kabını min seviyesinin biraz üstüne çıkacak kadar doldursanız yeterli olur, esas eksilmenin kaynağı nedir? herhangi bir kaçak varmı? onu araştırmanız daha doğru olacaktır,

Geri