Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

S

Silinen üye 20336

Guest
Continental Wintercontact;
TS 850’yi BMW 318i Otomatik Vites arkadan itişli otomobilde;

TS 860’ı ise Leon TDI Manuel Vites önden çekişli otomobilde kullandım.

İkisi de bir çok yaz lastiğinden daha sessizdi ve performanslarından şikayetim olmadı. Her ikisi de testlerde dönemin en iddialı lastik modellerindendi.

Otomobil farkının etkisi var mı bilemiyorum ancak TS 850’nin performansını biraz daha iyi bulmuştum arkadan itişli otomobilde kullanmış olmama rağmen. Bu düşüncemin sebebi Leonun 50nm daha fazla olan torku olabilir...?

Bu arada her ikisini de ağır kış şartlarında kullandım.

Dunlop’un bir modelini çok ağır kış şartlarında Toyota Hilux’de kullandım. Çok iyi bir performansı vardı.

Goodyear’ı kulanmadım ancak test sonuçlarında çok iyi olduğunu hatırlıyorum.
O dönem Continental ve Goodyear arasında kalıp Continental’i tercih etmiştim.

Yine alsam Continental TS850 ve TS860’ı tercih ederim muhtemelen.

Nokian’ın kış lastiğinde çok başarılı olduğunu duyuyorum ve merak ediyorum...

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Kış lastiği vakum işlevini optimum derecede ve uzun vadeli yerine getirmedikten sonra boşa harcanmış para olarak kalmıyor üzerine bir de can ve mal güvenliğini olumsuz yönde etkileyecek potansiyel taşıyor...!

bacadir68’in fikrine katılıyorum. Rüştünü ispat etmemiş kalitesiz kış lastiği alınmamalı.

Bence ekonomik yeterlilik düzeyinde otomobilde para harcamaktan kaçınılmaması gereken en önemli şeylerin başında lastik geliyor.

Yazlıkta da kışlıkta da ekonominin yettiği en başarılı tutuş ve sürüş özelliklerine sahip olan lastiği almaktan imtina etmemek gerek.

5 bin TL’lik ve 3 milyon TL’lik iki otomobilim olsa ikisine de aynı kalitede lastik takarım. Çünkü;
İki otomobil de benim ve sevdiklerimin canını taşıyacak. Ayrıca olası bir tutuş yetersizliğinde trafikteki diğer canlara da zarar verme potansiyeli taşıyacak...

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben de yaptığım araştırmalar neticesi onbeş gün önce Dunlop sp winter sport 500 aldım. Yorumlardan fc5 kullanıcılarının memnun kaldığını gördüm. Bu nedenle tercih ettim. Lastikçiler de olumlu görüş belirtti. Lastiklerin görünüşü iyi ancak haliyle kışın deneyebileceğiz. Yerli üretim olduğu için fiyatı iyi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba. Fc5 aracıma kışlık lastik alacağım. 205/55/16 ölçülerinde alacağım malum fiyat farkından dolayı. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Aracı Iğdır da kullanıyorum. Okulum dağ köyü olduğu için belirli zamanlar karlı ve yokuşlu yollarda kullanma durumunda kalabiliyorum. Fiyat performans açısından baktığımızda aşağıdakilerden hangisini almam mantıklı?
Bridgestone blizzak 310 tl
Kumho wp51 320 tl
Lassa snoways 4 325 tl
Nokian wr d4 400 tl
Continental ts 860 420 tl

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri