Civic FB7 Klima Problemi

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar iyi günler. Ben Yozgattan Mehmet. FB7 aracım eco Premium ve yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Sorunum şu klima ya da motor ısısıyla aracı ısıtmaya çalıştığımda sağ taraf sıcak üflerken sol taraf hala soğuk üflüyor. Acaba sebebi nedendir?

Redmi Note 4 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar iyi günler. Ben Yozgattan Mehmet. FB7 aracım eco Premium ve yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Sorunum şu klima ya da motor ısısıyla aracı ısıtmaya çalıştığımda sağ taraf sıcak üflerken sol taraf hala soğuk üflüyor. Acaba sebebi nedendir?

Merhaba, öncelikle klima ile aracınızı ısıtamazsınız. Motor ısısı ile ısınmıyorsa muhtemelen petek tıkalıdır. Önce temizletmeyi deneyin, olmuyorsa petek değişimi yaptırmalısınız.

Aracınız
Civic FB7 2014
Çok teşekkür ederim. Motor ısısı ile de denedim. Sağ taraf sıcak üflerken sol taraf soğuk üflüyor. Yani ayarları sıcağa getirmiş olmama rağmen soğuk üflemenin devam etmesi tıkanıklık yok dedirtir mi?
Merhaba, öncelikle klima ile aracınızı ısıtamazsınız. Motor ısısı ile ısınmıyorsa muhtemelen petek tıkalıdır. Önce temizletmeyi deneyin, olmuyorsa petek değişimi yaptırmalısınız.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Çok teşekkür ederim. Motor ısısı ile de denedim. Sağ taraf sıcak üflerken sol taraf soğuk üflüyor. Yani ayarları sıcağa getirmiş olmama rağmen soğuk üflemenin devam etmesi tıkanıklık yok dedirtir mi?

Tek taraflı soğuk üflemesi tıkanık var dedirtir. ?

Merhaba aynı sorun benim aracımdada var Petek temizliğide yaptırdım sonuç alamadım siz sorunu çözebildinizmi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba aynı sorun benim aracımdada var Petek temizliğide yaptırdım sonuç alamadım siz sorunu çözebildinizmi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bende de aynı sorun mevcut. +-5 defa temizlik yaptırdım. Yaptırdıktan birkaç gün sonra tekrar tıkanıyor.Radyatör devirdaim ppompası termostat değişti.Yolda kaldığı için hareketten ötürü korkumdam hepsini değiştirdim. 2 gün sonra yine tıkandı. soğuk üfleyemeye başladı. en son birkaç gün önce temizlettim kalorifer peteğini bakalım kaç gün sonra tıkanacak=) 1 kere daha deneyeceğim olmazsa artık petek değişimi yapacağım. Ustanın dediğine göre araç bir süre normal su ile çalıştığından kireçlenme ve paslanma fazla olmuşve bu da antifirzi koyunca çözüldüğünden başta petek olmak üzere diğer soğutma ekipmanlarına zarar vermiş Biz temizliyoruz ancak motorun içindeki pas ve kireç antifiriz dolançıkça çözülyor ve yenieden tıkanmaya sebep oluyor diye tahmin ediyorum.tıkanma olmayana kadar temizletmeye devam edeceğim

Geri