Klima

Ad Soyad
Ceyhun Atilmis
Aracınız
Civic EK
Merhaba.
Civic 1.4 is lere sonradan klima taktırmak mümkünmü ve mümkünse hangi parçalara ihtiyacımız var ? Klima taktıran veya bu konuda bilgisi olan varmıdır

vlkn

0
Aracınız
Merhaba,
evet sonradan takılıyor, yaklaşık 10 sene önceydi o araba satılalı çok oldu hatırladıklarımı yazayım;

Kompresör, gaz borular, radyatör, fan, iç petek, iç klima düğmesi(eski kapak çıkarılıp dışından direkt yeni tuş takılıyor).
Kablolama tesisatına gerek yok araç üzerinde vardı, yalnız benim araç 98 1.4is Japon üretimiydi.Ankarada honda çıkmacılarda Set şeklinde bulabilme ihtimaliniz yüksek.
99 yılından sonra Türkiye üretimleri var onlarda farklı bir ihtiyaç olur mu bilmiyorum.

Şu tecrübemi de paylaşayım; İş gördü ama 1.4 motor olduğu için motor gücü çok düşürüyordu, yolda hafif yokuşlarda hızlanmak için klima açıksa kapatıyordum o kadar etkiliyordu yani.

Ekli dosyalar

• 98is klima.jpg
    98is klima.jpg
    203.5 KB · Görüntüleme: 8
Ad Soyad
Ceyhun Atilmis
Aracınız
Civic EK
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim . Ana parçalar olarak olmazsa olmazımız kompresör ve klima radyatörü diyebiliriz o zaman ? gaz boruları vs. birazdaha alt sınıf parçalar olduğu için öyle söylüyorum . Maliyet açısındanda bakarsak öyle gibi bu iki parça haricinde önemli parçamız varmıdır ? birde iç petek demişsiniz o ne oluyor tam olarak ?

Ad Soyad
Ceyhun Atilmis
Aracınız
Civic EK
Klima tertibatının hazır olmasıda gerçekten çok iyi olmuş

Geri