Koltuk gıcırtısı

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar makyajlı kasa eco ex. aracım henüz 1 yaşında. şöfor koltuguna yaslanınca belli zaman aralıklarında gıcırtı sesi geliyor. bu neden kaynaklı olabilir. daha önce kullandıgım araçların hiçbirin de böyle birşey görmedim.

Aracınız
alışmaya bende alışırım da. 1 yıllık araç ta ses gelirse 3 veya 4 yıl sonrasını düşünemiyorum. acaba yayları yaglasalar olurmu. sizde 3 yıl sonra tekrar ses gelmeye başladıysa. civic te kronik sorun bu demek. diğer koltuklarda da gıcırtı sesi varmıydı sizde.
Seste çoğalma hiç hocam. Neyse öyle kalıyor. Öyle yaylı yatak gibi sürekli bir gıcırtıda yok zaten hocam. Arada sırada geliyor. Garantisi varsa tabiki götürün baksınlar hocam. Garantisi bitmeden tekrarlarsa yine götürün. Garantinizi kullanın sonuna kadar.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
hocam benim araçta. hem alt kısım hem yaslandıgım kısımdan gıcırtı sesi geliyor. düz yolda giderken ve araç hareket etmeden önce bu sesler çıkmıyor. sadece hafif tümsekli yerlerde yada araç hafif sallandıgında gıcırtı sesi başlıyor.
Tam olarak ondan bahsediyorum, tam yaslandığınız yerden geliyor ve her zaman değil

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
alışmaya bende alışırım da. 1 yıllık araç ta ses gelirse 3 veya 4 yıl sonrasını düşünemiyorum. acaba yayları yaglasalar olurmu. sizde 3 yıl sonra tekrar ses gelmeye başladıysa. civic te kronik sorun bu demek. diğer koltuklarda da gıcırtı sesi varmıydı sizde.
Benimki yaslanılan yerde, içeriden gelen bir sesti, bence kendiniz uğraşmak yerine götürün. Parçanın gelmesi 2 hafta sürmüştü, sonra da gitmiştim, değiştirdiler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçen yıl FB7de sürücü koltuğunda hafiften koltuk gıcırtısı başlamıştı ve bel kısmının normalden biraz rahat hareket ettiğini farketmiştim,
Bu videoyu izleyip videodaki kullanıcının etrafını plastikle kapladığı ve arka sırt desteğini yay'a dayanarak sağlayan kanca kısmı tüylü bant ile izole ettim, yay'a da biraz sıvı gres sıktım ve şimdilik bir daha gıcırtı sesi ile karşılaşmadım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam servise götürüp baktırmadınmı neden gıcırtı sesi geldigine. dikkat ettim araba çalımadıgın da gıcırtı sesi olmuyor koltukta. hareket halinde iken gıcırtı sesi geliyor anlamadım. cuma günü servise götürecem.
Servise periyodik bakımlar esnasında söylemiştim, kronik dediler. ön konsolda da özellikle kışın çok fazla trim sesi vardı. Sökmemiz lazım dediler söktürmedim açıkçası. Bu seslerle yaşamayı öğrendim diyelim :)

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaaşlar şimdi servisten geldim. test sürüşüne çıktım usta ile. gıcrtı sesini duyunca direk bana koltuktan gelmiyor dedi. emniyet kemerinin tokasından geliyor dedi. emniyet kemeri tokasının girdigi yuvayı yagladı gıcırtı sesi kesildi şuanlık. aklınızda bulunsun bence.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaaşlar şimdi servisten geldim. test sürüşüne çıktım usta ile. gıcrtı sesini duyunca direk bana koltuktan gelmiyor dedi. emniyet kemerinin tokasından geliyor dedi. emniyet kemeri tokasının girdigi yuvayı yagladı gıcırtı sesi kesildi şuanlık. aklınızda bulunsun bence.
Güzel nokta, bu arada her yerden gelebiliyor :) Bizim Sport Plus’ta koltuktan geliyordu , düzeltildi garantinden, Rs’te ise bir süredir tokadan geliyor da uğraşmadık:)

Geri