Kuş pisligi

Zımpara sıfır zımpara mi?araç aynı benim araç gibi hareli olmuş..bu işi iyi bir usta yapabilir mi?sonax veya başka bir yerde yapabilirler mi?ne bilim belki hiç.mi birşey yaptırmasam..bazen çok aklıma takılıyor .

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Zımpara sıfır zımpara mi?araç aynı benim araç gibi hareli olmuş..bu işi iyi bir usta yapabilir mi?sonax veya başka bir yerde yapabilirler mi?ne bilim belki hiç.mi birşey yaptırmasam..bazen çok aklıma takılıyor .

Hocam bence yaptırmayın, bundan sonrası için daha fazla zarar vermeden pisliği boyadan temizlemeye dikkat edin.
Kullanılan zımpara 2500 veya 3000 grift olabilir.

Turbey

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar beyaz renk fb7 aracım var...dün aracımı yikayip kurularken arabanın hemen hemen her yerinde çok küçük kahverengi lekelr olduğunu fark ettim aracimi ağaç altına filanda bırakmadım...ıslakken biraz ugrasinca çıkıyor ama bayağı zorluyor...bunu kolay bir şekilde halletmenin bir yolu varmı birde bu neden olmuş olabilir.herkese iyi aksamlar

Turbey

0
Aracınız
Arkadaşlar konuyu üste almak için almak için bir daha yaziyrm...konuyla ilgili cevaplarınızı bekkiyrm

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar kuş pisliği denildiği gibi 2 3 gün bekleyince boyaya zarar verir mi? Yani elimizden ıslak mendil eksik olmayacak mı ☺

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kesinlikle veriyor. Sıcak suyla çözdürmeniz en iyisi. Bastırarak çıkartmaya çalışmayın. Görür görmez müdahale edin. Tecrübeyle sabittir :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar beyaz renk fb7 aracım var...dün aracımı yikayip kurularken arabanın hemen hemen her yerinde çok küçük kahverengi lekelr olduğunu fark ettim aracimi ağaç altına filanda bırakmadım...ıslakken biraz ugrasinca çıkıyor ama bayağı zorluyor...bunu kolay bir şekilde halletmenin bir yolu varmı birde bu neden olmuş olabilir.herkese iyi aksamlar
Nedenler:

Katran – Görünüm: Kirli, kahverengi-siyah lekeler

Sanayi atık gazları, örn. SO2 – Görünüm: Matlaşmış geniş bir alan yahut leke alanı (“Parlaklık Kaybı” bölümüne bakınız)

Asit yağmuru – Görünüm: Kısa-vadeli görsel bir etki yokur, fakat matlaşma olabilir.

Asit (akü) – Görünüm: Genellikle boyayı metale kadar bozar.

Reçine – Görünüm: İp yahut damla şeklinde, zaman zaman açık renk ve zaman zaman kahverengi-sarı kabarmış lekeler

Böcekler – Görünüm: Boya yüzeyinde böcek gövdelerinin izleri

Böcek salgıları – Görünüm: örn., arı pisliği: uzun, sarı-kahverengi lekeler: Yeşil sinek pisliği: yuvarlak, halka şeklinde aşınmalar

Kuş pisliği – Görünüm: Görünüm, kuşun tipine, hava koşuluna ve kirlenmenin ne kadar süreyle bulunduğu yerde kaldığına göre değişir

> İzopropil alkol veya kil ile rahat çıkar diye düşünüyorum.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri