L15B7 Cvt Verimlilik Grafiği...

Aracınız
Civic Type R
Aşağıda göreceğiniz grafikte EPA tarafından yapılmış L15b7 kodlu güncel 1.5 Vtec Turbo (173 hp us spec ) versiyonun CVT ile eşleştiğindeki verimlilik haritasınızı göreceksiniz...

F58FE1AD-D999-4766-AA9F-B0393276D80D.jpeg
Görüldüğü üzere L15b7 motorunun CVT ile eşlendiğinde en verimli olduğu aralık 220 nm tork aralığı olduğu için tork artırımına gidilmemiş.

Sonuç olarak büyük bir şehir efsanesi olan “CVT torku kaldıramayacağı için tork kısılmış”
Cümlesinin EPA tarafından yapılan testte doğru olmadığı ortaya çıkmıştır.

L15b7 kodlu motorumuzun termal verimlilik, yakıt sarfiyatı gibi diğer grafiklerinide aşşağıya link olarak bırakıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Belirttiğiniz üzere 220 tork en verimli aralık olabilir.
Ancak CVT nin tork kaldırmadığı ilk olarak, 3 sene önce Hondata tarafından tescillendi.
Hondata ayrıca motorun muhteşem olduğunu ve V6 motorlar kadar tork üretebildiğinden bahsediyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aşağıda göreceğiniz grafikte EPA tarafından yapılmış L15b7 kodlu güncel 1.5 Vtec Turbo (173 hp us spec ) versiyonun CVT ile eşleştiğindeki verimlilik haritasınızı göreceksiniz...

Ekli dosyayı görüntüle 263242
Görüldüğü üzere L15b7 motorunun CVT ile eşlendiğinde en verimli olduğu aralık 220 nm tork aralığı olduğu için tork artırımına gidilmemiş.

Sonuç olarak büyük bir şehir efsanesi olan “CVT torku kaldıramayacağı için tork kısılmış”
Cümlesinin EPA tarafından yapılan testte doğru olmadığı ortaya çıkmıştır.

L15b7 kodlu motorumuzun termal verimlilik, yakıt sarfiyatı gibi diğer grafiklerinide aşşağıya link olarak bırakıyorum.

Tebrik ettim. Güzel bir çalışma olmuş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic Type R
Belirttiğiniz üzere 220 tork en verimli aralık olabilir.
Ancak CVT nin tork kaldırmadığı ilk olarak, 3 sene önce Hondata tarafından tescillendi.
Hondata ayrıca motorun muhteşem olduğunu ve V6 motorlar kadar tork üretebildiğinden bahsediyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Haklısınız lakin ufak bir yanlış anlaşılma var sanırsam.
Ben L15B7 ile eşleşen CVT’nin 270 veya 300 nm tork kaldırabileceğini ifade etmek istemedim sadece manuel şanzımandaki 240 nm torkun neden kısıldığını açıklayıcı bir grafik olarak paylaştım.
Şayet Honda bu verim aralığını daha yüksek tork değerinde sağlayabilseydi CVT kayışını güçlendirip tork değerini artıracağına eminim.
Tıpkı 1.5 Vtec Turbo (L15BE -Accord) motorunun CVT ile eşleştiğinde 260 nm tork alması gibi.

Son düzenleme:
Geri