Lastik hava basıncı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ek olarak lastik havasını sabah soğukken yapın. Bir kompresör ve digital basınç ölçer aldınızmı işinizi hemen halledersiniz. Petrollerdeki basınç ölçerler eksik gösteriyor. 1 veya 2 psı tecrübe ettim. Lastik ısınınca havası zaten yükselecek. Bazı işleri mühendislere bırakmak lazım. ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Selamün aleyküm aracım honda fc5 şuan üzerinde 235/40/18 lastikler var lastiklerin havaları eşit olduğu halde uyarı veriyor kalibre ediyorum ama 1 veya 2 gün sonra bi daha uyarı veriyor ama lastiklerin havası yine aynı başına böyle olay gelen varmı

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Selamün aleyküm aracım honda fc5 şuan üzerinde 235/40/18 lastikler var lastiklerin havaları eşit olduğu halde uyarı veriyor kalibre ediyorum ama 1 veya 2 gün sonra bi daha uyarı veriyor ama lastiklerin havası yine aynı başına böyle olay gelen varmı
Lastiklerden birisi az da olsa hava kaçırıyordur. Lastiklere hava vurduğunuzda diğerlerinden daha düşük olan bir lastik var mı?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
lastikçiye gidiyorum o ölçüyor hepsi aynı acaba sensörlerinde bi problem olabilir mi
Bizim lastiklerde basınç sensörü yok. Tekerin bir turda yaptığı mesafe hesaplanıp lastiğin inik olup olmadığı ortaya çıkar. Herşey normal ise yazılımsal bir problem olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bizim lastiklerde basınç sensörü yok. Tekerin bir turda yaptığı mesafe hesaplanıp lastiğin inik olup olmadığı ortaya çıkar. Herşey normal ise yazılımsal bir problem olabilir.
Salı günü arabayı zaten servise götürcem baksınlar bilgiler için sağolasın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Selam,
Aracı alalı 3 ay oluyor. Herhangi bir problem görmediğim için kontrol etmemiştim ama bugün lastik hava basınçlarını kontrol etmek ve kapı eşiğinde belirttiği gibi 32 basmak istedim. Lastik üzerinde gelen Continental Premium Contact 2, ebat 205/55/16 91V
İşleme başladığımda tüm lastiklerin 40-41-42 civarında olduğunu gördüm.

Bu duruma göre seçenekler:

Bu araç için 40 civarı mı hava basmak gerekiyor?
Sadece yeni araçlarda mı böyle? Sonradan düşürmek mi gerekli?
Benzincinin pompa ayarı bozuk?
Yada başka bir şey ? :)
Selam,

sorun cevaplandı mı bilmiyorum ama benim bildiğim genelde bayilerde araçlara fazla hava basıyorlar ki araç showroomda daha düzgün dursun. Daha önce başıma gelmiş ve bayiden duymuştum bunu. İdeal olan 32 psi hava. Ama ben genelde inme payını hesaplıyıp aracada 3-4 kişi bindiğim için 33-34 gibi hava basıyorum.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Üreticiler, şoför kapısının olduğu yere hangi hava basılması gerektiğini levha çakarak gösteriyor. FD6'da 32, eğer arkaya römork bağlarsan 38 diyor. Macera aramaya gerek yok. Kapınızda yazan değer ne ise onu uygulayın.

Geri