Civic FB7 Lastik Rotasyon

Lastik rotasyonunu düzenli olarak yaptırıyor musunuz ? Her rotasyonda balans ve/veya rot ayarlarını da tekrar yaptırmak gerekiyor mu ? Bridgestone sitesinde aşağıdaki belirtilen kurala göre 10bin km"de bir rotasyon öneriliyor. Daha önce hep serviste bakımları yaptırdığım için rotasyon yapıp yapmadıklarından emin değilim. Artık kendim takip etmem gerekecek.
IMG_0869.JPG

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Belki 10binde bir değildir ama 15bin olmadan herhangi bir nedenle aracı lifte kaldırttığımda yaptırıyorum :)
Genelde bir seferde ön-arka aynı yöndekileri değiştirdiysem bir sonraki değişimde çapraz değişim yaptırıyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok kilometre yapmadığım için yaz kış lastik değişiminde çapraz takmaya önem veririm. Lastiklerin hepsi jantlı sadece balans yapıp takıyoruz. Her tekerde numara var. Hangi teker nereye takılacak ben belirtirim.

Son düzenleme:
valla aracın bakım kitapçığında her 10.000km'de rotasyon yapılır yazıyor. Honda servisleri araç bakımında rotasyon yapıyormudur acaba? iki ay sonra bakım var, sorayım.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
valla aracın bakım kitapçığında her 10.000km'de rotasyon yapılır yazıyor. Honda servisleri araç bakımında rotasyon yapıyormudur acaba? iki ay sonra bakım var, sorayım.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ankara'daki servislerin yaptığını birçok kez gözlemledim, muhtemelen bütün servisler yapıyordur.

Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Ben de bundan sonra düzenli kayıt tutup rotasyon yaptırmaya özen göstereyim, zira lastiklerin dengeli olarak maksimum sürede aşınması ve dolayısıyla güvenli sürüş için önemli bir faktör.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri