Lpg arızası ve geç çalışma hakkında

Suadri

0
Tamamen katılıyorum hepsinin farkındayım. Adama diyorum ki buji ve akü de değişti. Gaz ayarı değişmez bunlarda dedi. E kola giriyoruz falan... zaten bir daha gitmem oraya...
Akşam benzinde stop ettim sabah benzinde yine boğularaka çalıştı. Bu artar mı. Yani sıcakken de yapmaya başlar mı. Sıcakken problem yok

Aracınız
Civic FD6 2011
Aynı sorun bende var prins vsi2 lpg var 2 defa enjektör denendi sonuç değişmedi regülatör yok birde ilk çalışmada vuruntulu çalışıyor sonra normal dönüyor banada yardımcı olursanız sevinirim

Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı sorun bende var prins vsi2 lpg var 2 defa enjektör denendi sonuç değişmedi regülatör yok birde ilk çalışmada vuruntulu çalışıyor sonra normal dönüyor banada yardımcı olursanız sevinirim
Sizin açtığınız konuya önermek için ben de bu konuyu arıyordu. Bende de Prins var , sanırım sizinki ile aynısı. Sorun kaynağının %50 ye indirmek için benzinde mı lpg de mi yapıyor emin olmak lazım. İlk çalıştırma benzin ile olsa da , bir önceki lpg ile çalışmadan kalma bir durum da olabiliyor. Bunun için stop etmeden önce sistemde lpg kalmadığına emin olmak lazım. Buna göre bir sonraki ilk çalıştırma testi emin bir şekilde yapılabilir. Lpg sistemin nasıl boş bırakılacağı yukarıdaki mesajlarda anlatılmıştı.

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Bende zaman zaman geç çalışma vardı motor soğukken ve giderek arttı ve en son her soğuk olduğunda yapmaya başladı, ilk marşta çalışsa bile devir düşüp stop edecek gibi oluyordu bazen ediyordu da. Ancak gaz yememe, tekleme vs yoktu, rölatide hafif dengesizlik vardı. Direkt LPG'ciye gittim çünkü benzinde sorun olmadığını biliyordum, LPG'yi vanadan kapattı ve 2 gün benzinde kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Ustaya tekrar gittim ve LPG regülatörü değişti, sorun kalmadı. Atiker gold regülaör takıldı maliyeti 2800 tl.

Geri