LPG gösterge problemi

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Hayır....Hocam araç yakıt alırken stop konumunda olacak....

LPG yı aldınız...LPG doldu...parayı ödedin...Slipi pompacıya verdin...
Aracı başka bi yere park ettin...

2016-2021 FC5 ise...

Aracı çalıştır...Aracın LPG ye geçtikten sonra araç çalışır vaziyette iken.... LPG tuşuna 10 saniye basılı tut...Bir ses gelecek bu ses gelince butonu bırak... Direksiyon içindeki LPG çizgi yada baloncukların olması gerektiği yere geldiğini göreceksin... Kalibrasyonu yaptınız..Bravo. Tebrikler..Aşağıda Video link i attım bakınız iyi günler dilerim...

Hazır yapmışken A ve B km göstergeni de sıfırla bakalım aracın 1 depo full gazla şehir içi yaklaşık ne kadar gidiyor...Öğrenmiş olursun...İyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar
henüz 2 kez fulledim aracı tam dikkat etmedim ama benim sormak istediğim şey, fullediğimizde kadrandaki mavi dolum 'tık'ları tamamen yandıysa full gösteriyorsa gerek var mıdır tekrardan mode tuşuyla kalibrasyon yapmaya?
2. sormak istediğim de şu, fc5'lerde benimki 2021, lpg tank en fazla ne kadar alır? yani 33'ü geçemedi diyen var, benim gibi 39 litreleri gören var. işin kötü tarafı 39 litre aldığımda hiçi hakkını vermedi mesela 220 km'de bitti yakıt. çok da dikkat ederim az yaktırmaya vesaire. sanırım aldığım yakıtta bir dolandırıcılık var. Opet mi denesem...

Aracınız
Civic FC5 2020
henüz 2 kez fulledim aracı tam dikkat etmedim ama benim sormak istediğim şey, fullediğimizde kadrandaki mavi dolum 'tık'ları tamamen yandıysa full gösteriyorsa gerek var mıdır tekrardan mode tuşuyla kalibrasyon yapmaya?
2. sormak istediğim de şu, fc5'lerde benimki 2021, lpg tank en fazla ne kadar alır? yani 33'ü geçemedi diyen var, benim gibi 39 litreleri gören var. işin kötü tarafı 39 litre aldığımda hiçi hakkını vermedi mesela 220 km'de bitti yakıt. çok da dikkat ederim az yaktırmaya vesaire. sanırım aldığım yakıtta bir dolandırıcılık var. Opet mi denesem...
39 lt de 220 km çok az gerçekten.
Ben şehir dışı 32 litre ile 360,370 km civarı seyrediyorum

mturker

Özel Üye
Opetten almanızı tavsiye ederim. Yıllardır Shell kullanıyordum bazı sebeplerden dolayı opet'e geçtim hiç bı sorun yok. Menzil olarakda farkediyor.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam şehir içi malesef Max yapacagi 230-250 dir.
Uzun yolda da belirttiğiniz gibi 360-370 km.

şimdi 32-35 litrede 250 yapmak var. benim gibi 39 litre doldurup 220 yapmak var... sıkıntı lpg kalitesinde sanırım. çünkü önceki fullediğimde ortalamayı 12-13 litre/100 km olarak gidebilmiştim. bu kötü lpg ile 15 litreye zar zor indirdik. bir de sormak istediğim, ortalama yakıt sıfırlanabiliyor mu? yani A ve B kayıtlarını sıfırlayabiliyoruz ama şu 100 km'de ortalama 15-16 litreyi de sıfırlayabilir miyiz?
depoyu sıfırdan doldurduğumda eski ortalama yakıt bilgisi silinsin temiz başlayayım diyorum.

Ad Soyad
Süleyman Savaş
Aracınız
Civic FC5 2018
Yakıt almadan yaptım. LPG yakıt uyarısı verdi. Kalibrasyon yaptım, gösterge 3 çubuk oldu. Sanki bu işlem çokta güvenilir değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
İşlemde bi muallaklık var. Tam açıklaması yok mu bunun? Kullanım kılavuzunda baktım da lpg bile bulamadım

ALP-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam şehir içi malesef Max yapacagi 230-250 dir.
Uzun yolda da belirttiğiniz gibi 360-370 km.

Hocam İstanbul içi ort 350 km şehirlerarası 500 km yol yapar LPG ile(Pamukova-Karamanlı(Burdur)) arası 500 km yol yaptım 110 hız sabitleme ile yol gereği dur kalk ya da hızlanmlar da var tabi.
Lpg tankı maks 36lt falan almalı zorlarsan 42 falan oluyor en fazla sanırım bu arada:)

mturker

Özel Üye
İmkansız üstad sizin dediğiniz 42lik tanklarda olur.
Ve bizim civiclerde fabrika çıkış 32 liktir. 9 bar diyeyim havaya arıyor kendini. Taksiciler bu hava durumunu da kaldiriyor ortadan daha uzun gitsin diye yakıt. Fd6 varken bende şehirler arası 42lik tankla 450km gidiyordu? Şehirler arası.

Geri