Civic FC5 LPG göstergesi sorunu

Aracınız
Civic FC5 2017
Çok teşekkürler benim 2016 executive, o nedenle yok sanırım. Keşke yazılım güncellemesi ile bizimkilere de getirselermiş.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar selam Fabrikasyon LPG li araçlarda kalan menzil yazıyor mu? Bende yazmıyor çünkü sadece göstergesi var. Yazıyorsa söyleyin de ayarları kurcalayayım biraz :)
Eğer aracınızda bu özellik varsa, kalan menzili benzinde gördüğünüz ekranda LPG ile giderkende görebilmeniz lazım. Yani LPG için ayrı bir kalan menzil ekranı yok.

Aracınız
Civic FC5 2020
Uzun yol sonrasi bende de oyle olmustu.

450 kmden sonra ha bitti ha bitecek derken 506 kmde ses vermeye baslamisti. Kalibrasyonla ilgili sanirim.
lpg göstergesi 1 kmde takıldı 1 hafta gezdim lpg bitti göstermesine rağmen sebebi nedir

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim aracımda da LPG kalan menzil sıfır yazıyordu 408 km de iken. Fakat üstüne bi 30 km daha gittim uyarı sesi vermesini bekledim fakat vermedi. Tabi sonuna kadar beklemedim ve istasyon a girip LPG dolumu yaptım. LPG tam bitince uyarı sesi mutlaka veriyormu. Deneyen oldu mu arkadaşlar.

Aracınız
Civic aracım yok
Benim aracımda da LPG kalan menzil sıfır yazıyordu 408 km de iken. Fakat üstüne bi 30 km daha gittim uyarı sesi vermesini bekledim fakat vermedi. Tabi sonuna kadar beklemedim ve istasyon a girip LPG dolumu yaptım. LPG tam bitince uyarı sesi mutlaka veriyormu. Deneyen oldu mu arkadaşlar.
Veriyor hocam ben hep uyarı sesini alınca dolduruyorum . Zararlımı bilmiyorum sesi duymamak için benzine alıyorum . Sesden sonra kaç km gidiyor denemedim hiç . Ses biraz rahatsız edici durduramıyorsunda :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Veriyor hocam ben hep uyarı sesini alınca dolduruyorum . Zararlımı bilmiyorum sesi duymamak için benzine alıyorum . Sesden sonra kaç km gidiyor denemedim hiç . Ses biraz rahatsız edici durduramıyorsunda :)
Teşekkür ederim. LPG kalan menzil sifirken demekki daha bi 40-50km gider gibi duruyor. Bi dahaki sefere uyarı sesi gelene kadar bekleyip sonucu göreceğim artık..

Aracınız
Civic FC5 2020
Kalibrasyon için 2 bip mi 3 bip sesi mi bekliycez düğmeye basıp

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Ses gelince araç direkt benzin moduna geçiyor hocam. Durdurmak içinde "Lpg mode" tuşuna basmanız gerek. Lpg aldıktan sonra aynı tuşa tekrar basıp aracı lpg moduna almayı unutmayın yoksa benzinde devam eder Herhangi bir zararıda yok servisteki arkadaşa sormuştum bakım zamanı.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

meken

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Slm,
Gaz göstergesi sıfır ve boş gösteriyordu. İçerisinde dolu gaz olduğu halde. Burada boşalınca yeni gaz alınca normale döner diye okumuştum. Değişiklik olmadı. Honda ya uğradım. Reset lemek lazım dediler. İki üç gaz almnından sonra yaparsanız. Daha doğru veriyi görürsünüz dediler.
Reset gaz düğmesine 8-10 sn basılı tutun. 2 Bip ten sonra düzeliyor.

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri