LPG Hakkında

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar merhaba. LPG de herhangi bir hile yada başka birsey olabiliyir mu. Bazi firmalar da daha pahalı bazilqrin da daha ucuz. Iki firma arasin da 0.25 krş fark oluyor. Ucuz yerden alsak.sorun olurmu. Mesela bana yakin shell de daha pahali. Total de daha ucuz kafam karisti

gunesec

Özel Üye
Arkadaslar merhaba. LPG de herhangi bir hile yada başka birsey olabiliyir mu. Bazi firmalar da daha pahalı bazilqrin da daha ucuz. Iki firma arasin da 0.25 krş fark oluyor. Ucuz yerden alsak.sorun olurmu. Mesela bana yakin shell de daha pahali. Total de daha ucuz kafam karisti
Hepsi gazı aynı rafineriden alıyor. Asıl mesele istasyonlarında ne kattıkları. Aynı firma,farklı yol üstlerindeki istasyonlarında farklı satabiliyor. Bildiğiniz yerden şaşmayın hocam.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet olabiliyor. Genelde şehir merkezlerinden ve devamlı araç giriş çıkışı yapan yerler tercih edilebilir. Uzun yolda yolun ortasında olan istasyonlardan pek almayı tercih etmem. Daha önce tecrübe ettiğiniz markalar olursa fena olmaz. Ben fiyattan ziyade ortalama ne kadar yakıt kullandığıma bakarım. Bazen uygun diye alıyorum. Ortalamam yükseliyor. Yani aynı fiyata geliyor.

Aracınız
Hile şöyle olur; pompa basıncı düşürülür. Basınç kışın 9 yazın 12 bar olmalı. Düşük basınçla alırsan ne olur? Su gibi değil de gazoz gibi alırsın köpürmüş gibi. Sayaçtan 1 litre geçer ama atıyorum gerçekte 0.9 litre almış olursun. O sebeple diğer benzeri başlıklarda da söylediğim gibi markanın kendi işlettiği istasyonlardan alınız.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hile şöyle olur; pompa basıncı düşürülür. Basınç kışın 9 yazın 12 bar olmalı. Düşük basınçla alırsan ne olur? Su gibi değil de gazoz gibi alırsın köpürmüş gibi. Sayaçtan 1 litre geçer ama atıyorum gerçekte 0.9 litre almış olursun. O sebeple diğer benzeri başlıklarda da söylediğim gibi markanın kendi işlettiği istasyonlardan alınız.
Bulundugum şehirde zamlar dan önce total de 3.71 tl ; shell de ise 3.99 TL idi. Iki firmayi da denedim ikisinde ayni km yi götürüyor. Shell ile total arasında da 0.28 kuruşluk fark neden ona anlam veremedim. Sizce pahali olan shell den mi almalıyım

Geri