Civic FC5 LPG zengin fakir karışımı

Ad Soyad
Özgür özben
Aracınız
Civic FC5 2017
2017 executive model aracıma 100bine geldiğinde brc platinum honda kit montajı yaptırdım 3 ay sonunda motor arıza lambası yanmaya başladı brc servisine gittim zengin yat karışımı olduğu söylendi resetlendi arada motor ikaz yanıyor sönüyor yani kafasına göre ikaz ışığı yanıp sönüyor çözüm önerisi yada başına gelen varmı yardımcı olursanız sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
2017 executive model aracıma 100bine geldiğinde brc platinum honda kit montajı yaptırdım 3 ay sonunda motor arıza lambası yanmaya başladı brc servisine gittim zengin yat karışımı olduğu söylendi resetlendi arada motor ikaz yanıyor sönüyor yani kafasına göre ikaz ışığı yanıp sönüyor çözüm önerisi yada başına gelen varmı yardımcı olursanız sevinirim

Afr ayarı dedikleri yani ltft-stft (hızlı,yavaş yakıt oranları) ayarının sıfıra endeksle ayarlanmasi gerekiyor. Bu yapıldığında zengin fakir karışım muhabbetiniz sona erecektir.

İyi bir LPG ustasına ayar yaptırmanız gerekiyor

Ad Soyad
Özgür özben
Aracınız
Civic FC5 2017
Alarmda fakir yakıt çıktı buji değişim zamanıda yaklaşmıştı değiştirildi Afr ayarı yapıldı gaz %20 az geliyormuş şu an alarm gelmiyor araç mermi oldu

Konuda geçti... Bujinin ömrü nekadar... 2014 var bende 60 bin km'de hiç degistirmedim. Sıfır almistim.

herkese selamlar...

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Konuda geçti... Bujinin ömrü nekadar... 2014 var bende 60 bin km'de hiç degistirmedim. Sıfır almistim.

herkese selamlar...
Benzinli araçlarda İridyum buji 100/120.000 km de bir değişiyor....Zaten Honda Kullanım kitapcığında da böyle yazıyor..

Lpg li araçlarda 60/80.000 km aralığı ideal diye düşünüyorum...NGK nin lpg kodlu Buji değişim periyodunda öyle yazıyor diye hatırlıyorum...İyi günler..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Geri