Civic FB7 LPG

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
beyler kolay gelsin aranıza yeni katıldım yıllar sonra fb7 almak nasip etti Allah istanbuldan izmire yola çıkacam aracımın tüm bakımlarını yaptırdım sayılır buji yağ v kayış sadece subap kaldı ama motorumda şuan subap sesi duymadıgım için gerek duymadım lpg de 100 km ne yakar benzinde ne yakar benzinle mi gitsem avantajı olur yoksa lpg mı genellik hız sabitleyici ile 115 120 110 arası gitmeyi düşünüyorum ortalama 600 km hemen hemen uzun yolda ne yakarım ki diye düşünüyorum :D

Yeni aracınız hayırlı olsun. Yakıt fiyat farkı fazla olduğu için lpgde kullanın. 110 sabit hız ile gidin. Rampalarda Cruise Control kullanmayın. Ortalama 8 litreleri görürsünüz diye düşünüyorum.
Subap ayarı performans ve verimi etkiler. Tecrübeli birinin test etmesi gerek.

Ad Soyad
okan özdemir
Aracınız
Civic FB7 2013
Yeni aracınız hayırlı olsun. Yakıt fiyat farkı fazla olduğu için lpgde kullanın. 110 sabit hız ile gidin. Rampalarda Cruise Control kullanmayın. Ortalama 8 litreleri görürsünüz diye düşünüyorum.
Subap ayarı performans ve verimi etkiler. Tecrübeli birinin test etmesi gerek.
Cruise Control yokuşlarda dediginiz aşırı rampalarda mı kendim mi ayalayayım devrini açarmısınız rampalarda neler yapacagımı

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cruise Control yokuşlarda dediginiz aşırı rampalarda mı kendim mi ayalayayım devrini açarmısınız rampalarda neler yapacagımı
Uzun soluklu, virajlı dik rampalardan kastediyorum. Rampalarda Cruise Control aynı hızı tutturmak için motora çok yakıt gönderiyor. Bunun yerine bir vites düşürüp sabit gazla çıkmak daha iyi olur. Baktın aracın gaz tepkisi iyice düştü bir vites daha düşülür. Hızınız haliyle düşecek önemli değil.

Aracınız
Civic FB7 2013
beyler kolay gelsin aranıza yeni katıldım yıllar sonra fb7 almak nasip etti Allah istanbuldan izmire yola çıkacam aracımın tüm bakımlarını yaptırdım sayılır buji yağ v kayış sadece subap kaldı ama motorumda şuan subap sesi duymadıgım için gerek duymadım lpg de 100 km ne yakar benzinde ne yakar benzinle mi gitsem avantajı olur yoksa lpg mı genellik hız sabitleyici ile 115 120 110 arası gitmeyi düşünüyorum ortalama 600 km hemen hemen uzun yolda ne yakarım ki diye düşünüyorum :D

Lpg motor durumuna ve kullanışa göre benzinden %30-35-40 daha tasarruflu.
Kesinlikle Lpg de git derim.
Cruize açıp 100-120 aralığında sabitlersen 35LT olarak fullenen depo ile muhtemelen 400 km yi devirirsin.

Ad Soyad
okan özdemir
Aracınız
Civic FB7 2013
300 tl gaz aldım hemen hemen 305 310 gitti uzun yolda ortalama 8.9 gibi gibi sanırım

Geri