Civic FC5 Makyajlı kasa fc5 hakkında

Aracınız
Civic FC5 2019
@resit bey merhabalar aracınızı aldınız mı?
İlk izlenimlerinizi ve sıfır alırken dikkat etmemiz gereken şeyler varsa iletebilir misiniz :)
Nasipse önümüzdeki günlerde bende alıyorum çünkü :)

Ben 161 bin TL'YE aldım. 1-2 bin TL zam geldi araca bildiğim kadarıyla.
Ben öneriyorum aracı. Hayırlı olsun şimdiden.

Aracınız
Civic FC5 2019
1500 km şehir içi ve şehirlerarası git gel yaptım. Araç öncelikle çok konforlu. Biraz yol sesi var araçta. O da motorun sessizliğinden kaynaklı sanırım çünkü motor sesi gerekten çok az geliyor araca.
Ancak yolda ki küçük taş parçaları vs aracın altına çarptığında acayip sesler gelebiliyor :) Birkaç ay sonra altına ve davlumbaz içlerine izalasyon yaptırmayı planlıyorum.

İlk hızlanmalarda sorun yok. Ancak bir araç sollayacaksanız araba bağırıyor. Bu noktada benim gibi 1.6 dizel bir araçtan inenlere saç baş yolduracaktır.

Daha önceki aracım 1.2 tsi 90 hp idi. Bu araç 1.6 125 hp idi. Tabi turbo şahlandırıyor aracı ama bu araçta çok fazla performans arayacağımı düşünmüyorum. Ondan önceki aracımda 1.2 75 hp di. Yani bineceğim en güçlü motor olacak diyebilirim. :) Araca izolasyon olayını servis yapıyor mu yapıyorsa alırken söyleyeyim yapsınlar. Çünkü izolasyondan bir çok kişi şikayetçi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben 161 bin TL'YE aldım. 1-2 bin TL zam geldi araca bildiğim kadarıyla.
Ben öneriyorum aracı. Hayırlı olsun şimdiden.

Bende 162 bin tl ye anlaştım. Ama farklı şehirlerde 165 bin tlye kadar fiyat verenler oldu. Sizin aracınızda hayırlı olsun. Teşekkür ederim. Kazasız günlerde kullanın inşallah.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha önceki aracım 1.2 tsi 90 hp idi. Bu araç 1.6 125 hp idi. Tabi turbo şahlandırıyor aracı ama bu araçta çok fazla performans arayacağımı düşünmüyorum. Ondan önceki aracımda 1.2 75 hp di. Yani bineceğim en güçlü motor olacak diyebilirim. :) Araca izolasyon olayını servis yapıyor mu yapıyorsa alırken söyleyeyim yapsınlar. Çünkü izolasyondan bir çok kişi şikayetçi.
Serviste yapanlar var sanırım. Birkaç yerde okumuştum. Ancak pek önerilmiyor serviste yaptırmak. Bağımsız bu işi yapan yerler var bunlar daha sağlıklı olacaktır.
Altta da belirttim, yoldaki ufak tefek taşların araç altına gelmesinden dolayı gelen sesler bana inanılmaz rahatsızlık verdi. İlk fırsatta İstanbul'da bir noktadan yaptırmayı planlıyorum.
Aracın viraj performansı gerçekten çok iyi. Eski aracımla 70km ile girerken korktuğum virajı 90km ile aldım. Bu an anlatılmaz yaşanır gerçekten

Cvt şanzıman ile alakalı sabu performans konusu. Dün 90km hızla giderken sollamaya çıkmak istedim gaza önce normal bastım, baktım yavaş ivmelenmesi, zorlayayım dedim devir 6000 lere geldi ama yine de istediğim ölçüde maalesef hızlanma olmadı. Sonuç olarak arkadan gelen aracın sektörüne maruz kaldım
Ama tekrarlıyorum. Herkes hayatında bir kez bile olsa HONDA ya binmeli. Muhtemelen bir daha inmez :)

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Serviste yapanlar var sanırım. Birkaç yerde okumuştum. Ancak pek önerilmiyor serviste yaptırmak. Bağımsız bu işi yapan yerler var bunlar daha sağlıklı olacaktır.
Altta da belirttim, yoldaki ufak tefek taşların araç altına gelmesinden dolayı gelen sesler bana inanılmaz rahatsızlık verdi. İlk fırsatta İstanbul'da bir noktadan yaptırmayı planlıyorum.
Aracın viraj performansı gerçekten çok iyi. Eski aracımla 70km ile girerken korktuğum virajı 90km ile aldım. Bu an anlatılmaz yaşanır gerçekten

Cvt şanzıman ile alakalı sabu performans konusu. Dün 90km hızla giderken sollamaya çıkmak istedim gaza önce normal bastım, baktım yavaş ivmelenmesi, zorlayayım dedim devir 6000 lere geldi ama yine de istediğim ölçüde maalesef hızlanma olmadı. Sonuç olarak arkadan gelen aracın sektörüne maruz kaldım
Ama tekrarlıyorum. Herkes hayatında bir kez bile olsa HONDA ya binmeli. Muhtemelen bir daha inmez :)

Aynen katılıyorum dediklerinize.
Ben emin olmak için 2 defa test sürüşüne çıktım.
Evet gaz tepkileri biraz isteksiz. Atmosferik motor + şanzımandan ötürü. Bir arabayı geçmek için hızlanınca önünüzdeki araçlar sizden kaçıyormuş gibi görünüyor. Yani sanki gitmiyorsunuz. :)
Ama hızı alınca da gidiyor mübarek :) Bir kaç yerde zorladım arabayı gitmiyor diyemem gidiyor ama belli bir ivmeyi yakalaması gerekiyor kanımca. :),
Ben yaklaşık 2 aydır çok ciddi araştırma yapıyorum.
Denemediğim araba kalmadı. Sıfır araç olarak fiyat performans donanım olarak en iyisi CİVİC olduğunu düşünüyorum.
Daha aracı almadım büyük konuşmayım ama araç bunu dedirtmese adına bir forum kurulmazdı. :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende 22 Ekim günü teslim aldım. Elegans eco otomatik aracımı.araçtan çok memnunum. Ben aldığımda alta ses izolasyonu yaptırmıştım birde motor koruma yaptırdım.Faydası oldumu olmadımı bilmiyorum ama ses almıyor diyebilirim. Yalnız stabilize yollarda haliyle fazlaca ses alıyor. Benim tek kafama takılan, devir 1500 2000 aralığında lpg de bazen kararsız kalmamı diyeyim,yoksa teklememi diyeyim bunlara benzer hafifçe bazen tekliyor gibi. Forma baktım birçok arkadaşımızda bu sorun ortak. Olmayan yok gibi. Onun dışında menunum araçtan. Kesinlikle tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende 22 Ekim günü teslim aldım. Elegans eco otomatik aracımı.araçtan çok memnunum. Ben aldığımda alta ses izolasyonu yaptırmıştım birde motor koruma yaptırdım.Faydası oldumu olmadımı bilmiyorum ama ses almıyor diyebilirim. Yalnız stabilize yollarda haliyle fazlaca ses alıyor. Benim tek kafama takılan, devir 1500 2000 aralığında lpg de bazen kararsız kalmamı diyeyim,yoksa teklememi diyeyim bunlara benzer hafifçe bazen tekliyor gibi. Forma baktım birçok arkadaşımızda bu sorun ortak. Olmayan yok gibi. Onun dışında menunum araçtan. Kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam gazda bu gibi tepkiler olabiliyormuş. Forumda belki yok ama youtubedeki incelemelerde yorumlarda görmüştüm. Ses izolasyonunu nerede ne kadara yaptırdınız acaba?

Aracınız
Civic FC5 2019
]

Hayırlı olsun. Alt izalasyon u nerede ve kaç paraya yaptırdınız acaba?

LPG de tekleme ile iligli 1000 km bakımında servise şikayeti belirttim, lpg de normal olduğunu belirttiler.

Geri