Civic FC5 Marş basıyor ancak çalışmıyor

Ad Soyad
Murat ALTINTAŞ
Aracınız
Civic FC5 2018
(Start stoplu)Araba marş basıyor ama gıy gıy yapıp duruyor çalışmıyor. Ne olduğunu anlayamadım. Kutup başını söküp 30 dakika sonra takıp kapıları aç kapa yapınca çalışıyor. İhtimal olarak Yakıt pompası deniyor ya da anahtar sistemi immobilizer deniyor
Neden olabilir bilen var mı ya da başına gelen paylaşabilir mi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
(Start stoplu)Araba marş basıyor ama gıy gıy yapıp duruyor çalışmıyor. Ne olduğunu anlayamadım. Kutup başını söküp 30 dakika sonra takıp kapıları aç kapa yapınca çalışıyor. İhtimal olarak Yakıt pompası deniyor ya da anahtar sistemi immobilizer deniyor
Neden olabilir bilen var mı ya da başına gelen paylaşabilir mi ?

Yüksek ihtimalle yakıt pompası gibi görünüyor. Araç çalışmadığında kontağı açıp arka koltuğun altından pompanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer hiç ses gelmiyorsa kesinlikle pompadır.

Ad Soyad
Murat ALTINTAŞ
Aracınız
Civic FC5 2018
Evet arkadaşlar yakıt pompasında olduğunu anladık ve değiştirdik. Orijinal şamandıra ve pompa denso diye bir marka. Pompa nın muadili Renault fluence Opel Astra H kasa ile aynı diye bir bilgi aldım. Servisten 6 bin lira pompa bin lira işçilik istendi.
1700 liraya hallettik.

Ad Soyad
Murat ALTINTAŞ
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba eyvallah teşekkür ederim
Başka yerden aldım. Yedek parçacıdan. Aldığım parça şamandıranın içindeki pompa yanlış anlaşılma olmasın. arızalı olanı şamandıranın içinden çıkardık zaten aynı olduğunu gördük hem ebat hem şeklen yukarda belirttiğim markalar ile.Aksi halde zaten uymaz şamandıra içine. Çok uğraştım bu problemle sabretmeyi öğretti resmen. İnşallah kimsenin başına gelmez.

Geri