Marş motoru hakkında

Aracınız
Civic FB7 2013
herkese merhaba fb7 civic aracım ilk çalıştırmada garç diye ses geliyordu ve marşı geç alıyordu marş motoru 10 gün önce yağlandı 3-4 gün sorun olmadı ama şimdide ilk çalışmada garç sesi gitti ama marşı geç alıyor yardımcı olabilir misiniz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg sisteminde kaçak var ise geç çalışabilir.
Akü zayıf ise geç çalışabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız LPGli ise bu hususu kontrol ettirmenizi öneririm.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
Lpg diyaframı olabilir. Ben 3 ay önce değiştirdim saat gibi oldu, yarım marş ile çalışıyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Garç sesi marş motoru dişlisi,geç çalışma akü veya LPG diyaframı.

Aracınız
Civic FB7 2013
Marş sesi için yazın Ankara'da özel bir servise gittim. Paran çoksa yapalım ama çok geçmeden tekrar yapmaya başlar. Hondaların hepsi yapıyor, bir sorun olmaz böyle kullan dediler. Ben de yaptırmaktan vazgeçtim. Havalar soğumaya başlıyor yakında o meşhur ses de başlar ?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Marş sesi için yazın Ankara'da özel bir servise gittim. Paran çoksa yapalım ama çok geçmeden tekrar yapmaya başlar. Hondaların hepsi yapıyor, bir sorun olmaz böyle kullan dediler. Ben de yaptırmaktan vazgeçtim. Havalar soğumaya başlıyor yakında o meşhur ses de başlar

Bu bir bahane,neden bahane onu da anlatayım. Marş motorunu özel servisler sökmek istemiyor çünkü yeri çok zor. Elektrikçi 200 tl civarı para alıyor.Servis bu işe 200-300 tl de işçilik yazamayacağı için müşteriye böyle kullan diyerek gönderiyorlar.Olay sadece dişli yağlaması değil içerisinde kömürler var.O kömürler bittiği için de o sesi yapıyor. Bir süre daha böyle kullanırsınız devamında da marş yaparsınız araç çalışır ama marş otomatiği devreyi kesmez ve araç marş yapmaya devam eder.Bu size daha büyük sorun oluşturacak ve harcayacağınız parayı 3-4 katına çıkaracaktır.Bence farklı bir servise gidip marş motorunuzun kömürlerinin değişimini ve dişli yağlamasını yaptırın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Marş sesi için yazın Ankara'da özel bir servise gittim. Paran çoksa yapalım ama çok geçmeden tekrar yapmaya başlar. Hondaların hepsi yapıyor, bir sorun olmaz böyle kullan dediler. Ben de yaptırmaktan vazgeçtim. Havalar soğumaya başlıyor yakında o meşhur ses de başlar ?
Bence gittiğiniz yerdeki ustanın yaklaşımı doğru değil, marş dişlilerini yağsız veya özelliğini kaybetmiş yağ varken çalıştırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ayrıca bu işlem çok maliyetli değilki, geçen yıla kadar 250 liraya yapılıyordu.
Bence iyi bir elektrikçi tarafından temizlenip güzelce greslenen marş motorunun 3-4 yıl ses yapmamasını beklerim.

vbroot

0
Bunun benzer problemini hava derecesi 15-16 'ın altında iken ve araç 5-6 saat beklediği zaman yaptığını fark etmiştim.
Garanti sürecin de olan aracımı servise götürdüğüm de bakım'ı yapıldıktan sonra tekrar gelin bakalım dediler.
Ertesi gün marşı yine geç basmaya başladı sanki akü bitik gibi son anda almaya başlıyordu.
Oyaladılaaarr, oyadılaaaarr oyadılaaar.
150k km yaptıktan sonra tekrar götürmedim, garantiden değiştirmeyecekler diye.
Yıl sonuna kadar devam ediyor aslın da ama büyük ihtimalle garantiniz km'den dolayı bitti diyecekler diye götürmüyorum.
havalar soğumaya başladı, tekrar yapmaya başladı biraz daha soğudu zaman veya karlı hava da zor çalışacak gibi.

Geri