Civic FC5 Marş sorunu

Aracınız
Civic FC5 2019
Fc5 eco elegance marş ve tekleme sorunu yardım?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
2019 kasım çıkışlı makyajlı aracım var. Afyon kışında (hava gece gündüz hep eksilerde) Ne benzinde ne gazda ilk marşta çalışmıyor. Araç 45 K da yetkili servis bakımlı. Herkes akü yetersiz diyor ama marş motoru yeteri kadar dönüyor. Bence sorun aküde değil benzin pompası yeterli basıncı ilk çalıştırmada oluşturamıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Merhaba 5000kmde aracımda 2-3 kere benimde marş basmadı, 10 bin kmde servise bildireceğim. Sorun neden kaynaklanıyordur.
Akşamdan benzine alıp kapatırsanız, sabah 1 marşta alır. Kışın lpg de sabahları ilk marş nazlı oluyor.
Birde böyle deneyin.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Akşamdan benzine alıp kapatırsanız, sabah 1 marşta alır. Kışın lpg de sabahları ilk marş nazlı oluyor.
Birde böyle deneyin.

Araçlar ilk çalıştırmada benzinle çalışır

Aracınız
Araçlar ilk çalıştırmada benzinle çalışır

Hocam tabiki ilk çalıştırma benzinle onu bizde biliyoruz yıllardır, ama siz akşamdan benzine alıp 1 dakika sonra kontağı kapatın.
Bunun amacı regülatör kaçırıyor mu onu öğrenmek.

-Eğer benzinde de aynı durum söz konusu ise subap ayar istiyor olabilir yada akü soğuktan zayıfladı.

-Eğer çalışıyorsa lpg cide regülatör çıkış basıncı subap sıkılık durumuna göre yeniden ayarlanmalı yada regülatörde kaçak vardır. Tabiki bu işlemler sonrası genede afr bakılmalı.

Yani kısaca subap ayarı, regülatör kontrolü, basınç ayarına bakılmalı.

Ben 3. kış sonrası yaşadım ve subaplar ayar istememesine rağmen hafif sıkışması sebebiyle regülatör çıkış basıncı yeniden ayarlandı ve düzeldi. Yani herhalükarda laptopla lpg ye girip subap sıkılıklarına bakılınca çıkar herşey. Herşey normalse o zaman akü ilk marş soğuk sebebiyle zorluyordur ve ölçüm durumuna göre değişim ister. Kolaydan zora doğru yani ucuzdan pahalıya doğru gidilmeli.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Gürhan Dinçer
Aracınız
Civic FC5 2019
4 bin km’de araç daha sıfır aldım Marş basıyor ama çalışmıyor 1-2 marşdan sonra çalışıyor sürekli değil nadir yapıyor
Arkadaşlar aynı sorun bende de oluyor arac 2019 bazen mars almıyor ya da gec alıyor aküyü değiştirdim ama sorun çözülmedi bu sorunu çözen yok
mu sebebi nedir

Ad Soyad
Gürhan Dinçer
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçen yıl aldığımız sıfır aracımızda da benzer sorun oluyordu. 1 yıl boyunca ilk 4-5 bin km'de 3 veya 4 defa bu durumla karşılaştım. Araç şu an 14 bin km'de ve uzun bi aradan sonra dün aynı durum yine oldu. Aküyle ilgili bir problem olacağını sanmıyorum lpg sistemiyle ilgili bir durum bu.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
aynı sorun bende de var peki sorun lpg kaynaklı ise çözüldü mü arkadaşım

Geri