Civic ES7 Merkezi kilit sorunu

Aracımda kumandaya bastığımda arka kapılar açılmıyor bazen ön yolcu veya 4 tanesinide açılmıyor bazende kilit tuşuna bastığımda kapıları kilitlemiyor sizce sorun nerede elektiriçiue gittim 4 kapınında kilit motoru değişcek dedi ama ben 4 nün birden aynı zamanda arıza verceğini düşünmüyorum ortak bi kilitlerin bulunduğu bir parça varmı başına gelen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Bazen dediğiniz için ben önce kumandaya bakardım. Pil ölçümü, herhangi bir hasar parça gevşemesi vs. (Bunu elektrikci değil elektronik işi yapanlar anlar.)
> Sonra geçmez ise mortorlar kontrol edilir.
> Flaşörler yanıp sönüyor diye bakılır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Bazen dediğiniz için ben önce kumandaya bakardım. Pil ölçümü, herhangi bir hasar parça gevşemesi vs. (Bunu elektrikci değil elektronik işi yapanlar anlar.)
> Sonra geçmez ise mortorlar kontrol edilir.
> Flaşörler yanıp sönüyor diye bakılır.

Kapıyı anahtarla çevirdiğimde yine önleri açıyor arkaları açmıyor yani tüm kapıların motorlarına mı bakılacak ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kapıyı anahtarla çevirdiğimde yine önleri açıyor arkaları açmıyor yani tüm kapıların motorlarına mı bakılacak ?

> Manuel açıyorsa motorda problem olabilir. Manuel çok almadığımız için kilit zorluyor. Kilidin içine Wd 40 sıkıp denemek lazım. Birde kapı içinden kilit yerinede sıkmak lazım.
> Anladığım kadarıyla probleminiz bir tane değil. Önce manuele bakılmalı bagaj dahil bunlardan sonra motorları kontrol etmek daha isabetli olur. Motor mu bozuk kilit mi yoksa ikiside mi?
> Kumanda işini daha önce belirttim.
> Biraz uğraştıracak gibi duruyor.
> Usta olarak hemen parça değişimi değilde tamire gidilmeli en son çare parça alımı olmalı. Bu kafada çalışan usta bulun.

> Manuel açıyorsa motorda problem olabilir. Manuel çok almadığımız için kilit zorluyor. Kilidin içine Wd 40 sıkıp denemek lazım. Birde kapı içinden kilit yerinede sıkmak lazım.
> Anladığım kadarıyla probleminiz bir tane değil. Önce manuele bakılmalı bagaj dahil bunlardan sonra motorları kontrol etmek daha isabetli olur. Motor mu bozuk kilit mi yoksa ikiside mi?
> Kumanda işini daha önce belirttim.
> Biraz uğraştıracak gibi duruyor.
> Usta olarak hemen parça değişimi değilde tamire gidilmeli en son çare parça alımı olmalı. Bu kafada çalışan usta bulun.

Manuel derken kilitlerin elle açılmasını yani şoför kapısından arka kapının kilidini kaldırmak gibi eğer onları soruyorsanız sorunsuz şekilde açıyorum takılma, kendini yukarı vermeme gibi bir sorun yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Manuel derken kilitlerin elle açılmasını yani şoför kapısından arka kapının kilidini kaldırmak gibi eğer onları soruyorsanız sorunsuz şekilde açıyorum takılma, kendini yukarı vermeme gibi bir sorun yok.

Manuel dediğim eski usul anahtarla kapı açar gibi çevir dönsün. Eğer bunlar sağlamsa kilit sisteminde sıkıntı yoktur. Bu sefer tek tek motorları kontrol etmek lazım.

Geri