Motor arıza lambası yanmasının sebebi

Ad Soyad
Ömer Teker
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba forumda daha önceden üyeyim ama farklı hesap açmak zorunda kaldım. 2019 civic eco aracımda 1,5 ay önce bakım yaptırdım Bujiler değişti, Subap ayarı yaptırmadım 54 bin km de. Şimdi 56 bin km oldu. 3 ay önce de tüm lpg enjektörlerini değiştirdim. Bu sabah sarı motor ikaz lambası yandı. Sanayide makineye bağladık ve fakir karışım, silindir 2 ve 3 te ateşleme kesici, farklı silindir ateşleme hatalarını verdi. Usta Subap ayarından olabilir dedi. Servisi aradım lpg enjektörü dendir dedi. Subap ayarından değildir dedi. Başına daha önce böyle bir şey gelen var mı sizce ne yapmalıyım enjektörleri değiştiren ustaya mı gitmeliyim brc serviste değiştirmiştim yoksa servise mi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ad Soyad
Ömer Teker
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün LPG ustasına gittim beyin de sorun var dedi değiştirdik inşallah duzelmistir ben ikna oldum ama yinede güvenemiyorum bekleyip göreceğiz tekrar uyarı yapmadı ama subap ayarı da yaklaştığı için onu da ilk fırsatta yaptırmayı düşünüyorum fb7 kasa aracımı 10 yıl kullandım hiç böyle bir sorun yaşamamıştım fc5 e ise lpg de 3 aydır 10000 lira harcadım enjektör ve beyin değiştirerek

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba sorunumu bu gün çözdük aracın hava filitresi değişimi yapılırken boğaz kelebeği içine bez koymuşlar hava tutmak için bezi içinde unutmuşlar
Geçmiş olsun, bezin parçaları motorun vakumu ile daha iç bölgelere girmediği için çok ucuz atlatmışsınız.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bugün LPG ustasına gittim beyin de sorun var dedi değiştirdik inşallah duzelmistir ben ikna oldum ama yinede güvenemiyorum bekleyip göreceğiz tekrar uyarı yapmadı ama subap ayarı da yaklaştığı için onu da ilk fırsatta yaptırmayı düşünüyorum fb7 kasa aracımı 10 yıl kullandım hiç böyle bir sorun yaşamamıştım fc5 e ise lpg de 3 aydır 10000 lira harcadım enjektör ve beyin değiştirerek
Geçmiş olsun, @hakankara hoca da benzer sorunda LPG ECUsu değişimi ile çözüm bulabilmişti, umarım sizin içinde kesin çözüm olur.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba sorunumu bu gün çözdük aracın hava filitresi değişimi yapılırken boğaz kelebeği içine bez koymuşlar hava tutmak için bezi içinde unutmuşlar
Geçmiş olsun hocam zengin karışıma bu durum da sebep olur. Herkeze araç teslim etmeyin.

Son düzenleme:
Geri