Motor problemi

Aracınız
Civic FB7 2013
Hareket halindeyken yaklaşık 50-60 km/h ile giderken aniden motor gücü kesti devir 0 landı yani motor kendini kapattı aynı zamanda motor ikaz ve akü lambası yandı fren devre dışı kaldı araba sabit ivmeyle yavaşladı el freni çalışıyordu. Anahtarı çıkarıp tekrar çalıştırınca hiç birşey olmamış gibi devam etti 5000 devire çıktım bi problem olmadı yağında suyunda eksiği yok nedendir bilen var mı? (Bu arada pek anlamam anlatımda yanlışlık varsa affola)

MI 8 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu durum LPG, aracın beyni veya o an için motora yakıt gelmemesi kaynaklı olabilir, ama yakıt varsa normalde hareket halindeki motorun stop etmemesi lazım.
Bu tip durumla çok eskiden forumda birinin karşılaştığını da hatırlıyor gibiyim, sorun aracın sigorta kutusu montajı hatalı olduğu için beyne giden elektrik kesiliyor ve araç hareket halindeyken stop ediyordu.

Aracınız
Araç düz vites mi otomatik mi?
Düz vites ise stop ettiğinde kaçıncı vitesteydiniz? Stop anında devir göstergesinde ibre kaçtaydı? Yolun eğim durumu nasıldı?

Anlattığınız şeyler aracın stop etmesi. Anormal birşey yok stop ettikten sonra.

Sorun aracın nedem stop ettiğini anlamak.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hareket halindeyken yaklaşık 50-60 km/h ile giderken aniden motor gücü kesti devir 0 landı yani motor kendini kapattı aynı zamanda motor ikaz ve akü lambası yandı fren devre dışı kaldı araba sabit ivmeyle yavaşladı el freni çalışıyordu. Anahtarı çıkarıp tekrar çalıştırınca hiç birşey olmamış gibi devam etti 5000 devire çıktım bi problem olmadı yağında suyunda eksiği yok nedendir bilen var mı? (Bu arada pek anlamam anlatımda yanlışlık varsa affola)

Geçmiş olsun. Anlık bir stop etme durumu söz konusu olmuş. Elektrik tesisatından olabilir. Veya yakıt kesen durum üzerinde durdurabilir. İlk olarak araç ecusuna ayrıntılı arıza taraması yapılabilir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Otomatik vites eco premium
Yol düzdü ayrıca normal stop etme değil bu 60 km hızla giderken 2000devir civarında normal stop etmesi zor bence

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Bağlantıların birinde temassızlık var gibi görünüyor. Tekrarlarsa tecrübeli birisine kontrol ettirin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracı bilgisayara bağlattım tüple alakalı olan bi anakart varmış onda sıkıntı olmuş anakart değişti aracın çekişi bile düzeldi ve ilk başta bahsettiğim problemler geçti. Herkese iyi forumlar.

Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Geri