Civic FD6 Motor sesim normal mi ?

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhabalar

2008 Fd6 sahibiyim ilk defa triger zincirli araç aldım araçlar konusunda da çok bilgim yok daha önceki aracımız kayışlıydı haliyle hiç zincir sesi dinlemedim bugün araç sıcakken ses çok geliyor gibi geldi bu ses normal midir ? Ustam acelesi yok v kayış gergisi değişmeli dedi ondan dolayı mı böyle ses var kısacası kulağınıza gelen bir sorun var mı cevaplarsanız sevinirim. Aracımda LPG yok takılmadı hiç benzinli motor. İyi günler

video: https://youtube.com/shorts/UtZejHOjThY?feature=share

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Fd6 da zincir v kayışının az sağında ama yine aracın solunda kalıyor hocam. Zincir sesi ile rulman, bilya sesi birbiriyle karıştırılabilir. Araç kaç km.de

Ekli dosyalar

• IMG_20210927_085128.jpg
    IMG_20210927_085128.jpg
    341.2 KB · Görüntüleme: 43

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar

2008 Fd6 sahibiyim ilk defa triger zincirli araç aldım araçlar konusunda da çok bilgim yok daha önceki aracımız kayışlıydı haliyle hiç zincir sesi dinlemedim bugün araç sıcakken ses çok geliyor gibi geldi bu ses normal midir ? Ustam acelesi yok v kayış gergisi değişmeli dedi ondan dolayı mı böyle ses var kısacası kulağınıza gelen bir sorun var mı cevaplarsanız sevinirim. Aracımda LPG yok takılmadı hiç benzinli motor. İyi günler

video: https://youtube.com/shorts/UtZejHOjThY?feature=share
Hocam videodaki ses yanıltabilir. Steteskop ile dinlemek daha iyi olur. Paylaştığım konunun 4. Maddesini okuyun ses videolarını iyi dinleyin. V kayışı ve gergi ne zaman değişmiş öğrenmeye çalışın. Triger zinciri ise yüksek kilometrelerde değişir.

Aracınız
Civic FD6 2008
Fd6 da zincir v kayışının az sağında ama yine aracın solunda kalıyor hocam. Zincir sesi ile rulman, bilya sesi birbiriyle karıştırılabilir. Araç kaç km.de
Araç 145bin km de v kayış setinin değiştiğini düşünmüyorum 140 binde almıştık usta kayışların durumu iyi sıkıntı yok demişti

Aracınız
Civic FD6 2008
Hocam videodaki ses yanıltabilir. Steteskop ile dinlemek daha iyi olur. Paylaştığım konunun 4. Maddesini okuyun ses videolarını iyi dinleyin. V kayışı ve gergi ne zaman değişmiş öğrenmeye çalışın. Triger zinciri ise yüksek kilometrelerde değişir.
Cevap için teşekkür ederim.
4. Maddede ki sesler gibi bir ses yok açıkçası ilk videonun sonlarında ki diğer videonun da fan açınca çıkan sesi sanırım sorunlu ses bende buna benzer sesler yok sadece attığım videodaki gibi ses var. Eski arabam kayışlı olduğu için birlikte değiştiriliyordu set olarak bende bunda da triger zinciri değişim zamanı geldiğini zannediyordum o zaman yalnızca v kayışı değişecek araç 145 bin km’de

Aracınız
Triger zinciri konusunda rahat olun. Gittiğim özel serviste 400-500 bin olup da hala orjinal zincir ile devam eden araçlar var. Benimki de 220 bini geçti. V kayışının değişmediğinden eminseniz gergi rulmanı ile birlikte değiştirmeniz iyi olur.

Aracınız
Civic FD6 2008
Triger zinciri konusunda rahat olun. Gittiğim özel serviste 400-500 bin olup da hala orjinal zincir ile devam eden araçlar var. Benimki de 220 bini geçti. V kayışının değişmediğinden eminseniz gergi rulmanı ile birlikte değiştirmeniz iyi olur.
Teşekkür ederim cevap için. Peki bakım konusunda 150 binde veya bu km’ye kadar ne gibi şeyler değişmeli periyodik değişenler harici ? Mesela yağ pompası vb bi parçanın değişmesi gerekiyor mu ?

Geri