Civic FK7 Motor yağındaki Benzin kokusu

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba arkadaşlar, forumda bu tarz konu illa ki açılmıştır ama güncel konu bulamadım. Aracım 2017 Civic hb 1.5 182hp lik fk7. Son bakım 2 bin km önce yapıldı yetkili servisinde. Şu an 32500 kmde. Motor yağını çubuktan kokladığım zaman çok bariz bir benzin kokusu var. Bu bana sorun yaşatır mı ne yapmalıyım? Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar, forumda bu tarz konu illa ki açılmıştır ama güncel konu bulamadım. Aracım 2017 Civic hb 1.5 182hp lik fk7. Son bakım 2 bin km önce yapıldı yetkili servisinde. Şu an 32500 kmde. Motor yağını çubuktan kokladığım zaman çok bariz bir benzin kokusu var. Bu bana sorun yaşatır mı ne yapmalıyım? Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Yağda artma var mı ???

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bu konular size yardımcı olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam bu konular size yardımcı olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Teşekkürler hocam, yağ seviyem yüksek gibi biraz çünkü genelde kısa mesafe kullanıyorum ve araba tam ısınmamış olabiliyor. Servise bir göstersem iyi olabilir

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yağa benzin karışması normal kısa mesafeli kullananlarda. Bu olumsuz bir durum ancak kronik olarak 1.5l turbolarda var malesef dünya genelinde.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bu konuda honda kendi kanalında da bahsetti. ben servise sorduğumda yok öyle birşey diyorlar ama özellikle baktım benim araçtada var(2018 FK7). soğuk motor ve kısa mesafe kullanmamaya özen göstermek gerekiyor.
10 bin km de bir bakıma çağırmalarının sebeplerinden biri de bu olabilir; düzenli bakım yapıldığı sürece sorun olmayacağını düşünüyorum.Honda youtube kanalındaki video

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bu olay kışın biraz daha artar, motor çalışma sıcaklığına ulaşana kadar ister istemez piston segmanından sızar, yağ karterine de ulaşır. Bunun çözümü yurtdışında yapıldı bir motor ve şanzımana yazılımsal bir müdahale ile. Bu da tam olarak bir çözüm değil sadece motorun daha çabuk ısınması için bir ayar niteliğinde tabi.

Kaynak ve daha fazla bilgi için : https://www.wardsauto.com/engines/honda-extends-warranty-address-15l-gas-oil-dilution-problem

Geri