Civic FD6 Motordan gelen vuruntu sesi

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhabalar.
Aracım 2008 model fd6 elegans 70 bin km de.
Aracım motor ısınınca d ve r konumunda motordan tak tak tak diye ses geliyor.p ve n konumunda ses yok oluyor;farları yakınca yada araç devri düşerse sıcakken motor hissediliyor.böyle bir sorun ile karşılaşan soruna çözüm bulan arkadaşlar yoruma yazarsa sevinirim.ustaların çoğu yatak sesi diyor.kimi usta yatak değişimi yapılsın geçer diyor, kimi elletme sakın bir şey olmaz diyor,kimi komple motor yapılsın diyor;kısaca hangisinin dediğini yapmalıyım şaşırdım kaldım.başka bir formda aynı sorun için honda Türkiye' nin verdiği cevap sesin yatak sesi olduğu bu sesin limitler doğrultusunda olduğu zarar vermediği yönünde.kullanıcı rahatsız olur ise yatakların değiştirilme imkanı sağlandığı yazıyordu ve yine aynı formda bir başka kullanıcının bu yatakları değiştirdiği ve sesin kesilmediğinide okudum.honda'yı sağlamlığı ile tanırken böyle bir sorunla karşılaşmak ve net bir çözüm bulamamak şahsen hayal kırıklığına uğrattı beni.bu sorunun bir çok honda da olduğu söyleniyor.eğer bu bir sorun ise honda Türkiye bu olayı neden çözmedi ? Yada bu araçları neden geri çağırmadı ? Çünkü fd6 fb7 fc5 bir çok araç sahibi bu durundan şikayetci.
Not:ayrıca gergi kütüğüm kayışım ve motor kulağım değişti.subap ayarı yapıldı yağ değişimi yapıldı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri