Civic FC5 NS Motor Yağı Hakkında Bilginiz Var Mı? Bu Marka İsmini Duydunuz Mu?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Kendi yağlarıysa yağın özelliklerinin ve bildilerinin olduğu bir datasheet ya da teknik veri sayfası atsınlar mail ya da mesajla ki biz de öğrenelim. Honda geunie 0w30 değil de castrol ün ürettiği iddia edilen bir yağ ns..? Bence varille alıp uyduruk bir şey koyuyor olabilirler kar marjını arttırmak adına.

Şu yağdan isteyin: https://www.hondaparts247.co.uk/products/genuine-honda-0w-30-c2-engine-oil-4-litres

Aracınız
Civic FC5 2018
Kendi yağlarıysa yağın özelliklerinin ve bildilerinin olduğu bir datasheet ya da teknik veri sayfası atsınlar mail ya da mesajla ki biz de öğrenelim. Honda geunie 0w30 değil de castrol ün ürettiği iddia edilen bir yağ ns..? Bence varille alıp uyduruk bir şey koyuyor olabilirler kar marjını arttırmak adına.

Şu yağdan isteyin: https://www.hondaparts247.co.uk/products/genuine-honda-0w-30-c2-engine-oil-4-litres
Hocam dün Honda genel merkezi aradım bugün bana genel merkez değil ama servisim dönüş yaptı, yağın markasını arkadaşın yanlış söylediğini markanın Eneos olduğunu varilde de bu markayı görebileceğimi vs. belirttiler. Faturada da Honda orjinal yağ diye belirteceklermiş. Ancak böyle köhne adamları servis kısmında çalıştıran bayilerde suç var.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam dün Honda genel merkezi aradım bugün bana genel merkez değil ama servisim dönüş yaptı, yağın markasını arkadaşın yanlış söylediğini markanın Eneos olduğunu varilde de bu markayı görebileceğimi vs. belirttiler. Faturada da Honda orjinal yağ diye belirteceklermiş. Ancak böyle köhne adamları servis kısmında çalıştıran bayilerde suç var.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eneos ve Honda'nın orjinal yağı aslında farklı. Honda yağı c2 yani hths değeri 2.9-3.5 arasında, Eneos ise c3 yani 3.5'tan büyük hths değerine sahip. Eneos daha kalın bir yağ film tabakası oluşturur (hths) iyi korur ancak emisyonu biraz daha yüksek olur. Faturada orjinal honda yağı diye belirteblirler yazı sonuçta...

Neticede iyi bir yağ ve kullanılabilir. Adı şanı belli sonuçta.

Geri