• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Ön balata

Katılım
16 Kas 2018
Mesajlar
748
Tepki puanı
1,013
Konum
İstanbul/Beylikdüzü
Aracınız
Civic FB7 2014
@Bulent78 hocamın belirttiği gibi Aftermarket ürünlerde kaliteli markalar bile istenilen ürünü üretemeyebiliyor. Ama bu durumun temel nedeni bence ülkemizdeki satıcıların sadece fiyatı düşünerek yaptığı ithalat kaynaklı bence, mesela seramik katkılı balata dediğimde o ne diyorlar direk.
Halbuki aftermarket üreten firmaların hepsinin seramik katkılı balataları da mevcut ve toz-ses-uzun ömürlülük olarak klasik metalik balatalardan daha üstünler. Orjinal balatalarda zaten seramik katkılı.
Balata teknolojisinin tarihçesi, kullanılan malzemeler, çeşitli balata tipleri ve içeriklerinin bilgilerinin bir kısmının yazdığı bir belge:
 

Hakan_1453

Super Moderator
Yönetici
Katılım
13 Ara 2016
Mesajlar
1,636
Tepki puanı
1,204
Konum
Eskişehir
Aracınız
Civic FD6 2008
Ben ön balatalarımı kale kullandım frenleme çok güzel. Tavsiye ederim. Kaleyi kullanmadan öncesine kadar çok kötüleyen gördüm. Kaliteli, ses yapmıyor. Her balatada olduğu gibi olması gerekenden bir tık daha fazla toz çıkarıyor.
 
Katılım
29 Kas 2016
Mesajlar
118
Tepki puanı
68
Aracınız
Arkadaşlar birkaç hafta önce Ferodo balatalardaki ısındığında ortaya çıkan metal sürtme sesi ile ilgili Ferodo Türkiyeye mail atmıştım.Üretici Federal Moguldan dönüş yaptılar.İnceleme için yakın çekim disk ve balata fotosu istediler, gönderdim.Müşteri temsilcisi arkadaş tekrar dönüş yaptı ve değişim yapacaklarını söyledi.Geçen hafta yeni bir takım gönderildi.Üzerindekileri de aldığım satıcıya göndermemi, satıcı ve distribütör zinciri aracılığı ile iade yapılacağını söylediler.Yeni takım geldi fakat aynı sorunları yaşama ihtimali ve sürekli söktürme taktırma eziyetini göze alamadım, gittim Nissin aldım diskleri tornalatıp taktırdım. IMG_2763.JPG


iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
 
Katılım
16 Kas 2018
Mesajlar
748
Tepki puanı
1,013
Konum
İstanbul/Beylikdüzü
Aracınız
Civic FB7 2014
Bence bu iade bile bu marka değeri için önemli bir hamle. Ürünün arkasında olmaları güzel, yaşadıklarınızsa kötü elbette. Hayırlısı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.
 
Katılım
14 Ara 2017
Mesajlar
318
Tepki puanı
158
Konum
Bursa
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar birkaç hafta önce Ferodo balatalardaki ısındığında ortaya çıkan metal sürtme sesi ile ilgili Ferodo Türkiyeye mail atmıştım.Üretici Federal Moguldan dönüş yaptılar.İnceleme için yakın çekim disk ve balata fotosu istediler, gönderdim.Müşteri temsilcisi arkadaş tekrar dönüş yaptı ve değişim yapacaklarını söyledi.Geçen hafta yeni bir takım gönderildi.Üzerindekileri de aldığım satıcıya göndermemi, satıcı ve distribütör zinciri aracılığı ile iade yapılacağını söylediler.Yeni takım geldi fakat aynı sorunları yaşama ihtimali ve sürekli söktürme taktırma eziyetini göze alamadım, gittim Nissin aldım diskleri tornalatıp taktırdım. Ekli dosyayı görüntüle 254029


iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fd6 aracıma ön fren balata ferodo taktirmistim. 18.000 km de balatalar bitti ve ayrıca aşırı balata tozu bıraktı bir daha asla tercih etmem.

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
 
Üst