Civic FD6 Otomatik şanzıman yağı

Özel serviste otomatik şanzıman yağı olarak hangi yağı kullanıyorlar. Şanzıman yağı olarak Honda marka yağ dışında yağ kullanan arkadaşlarımız tecrübelerini paylaşabilirler mı?

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Valvoline Maxlife güzel bir alternatif. Önceki 94 civic model aracımda Valvoline ve Eneos kullanmıştım. Nerdeyse 400 bine gelen arabada henüz şanzıman işlem görmedi. Şimdiki 2011 model aracımda da Valvoline ile devam etmeyi planlıyorum.

Aracınız
Civic FD6 2009
Valvoline koydum 6-7 bin civarı oldu bir sorun yok ama geçen hanıma verdim ne yaptıysa geri vitese geçmemiş biraz beklemiş düzeldi ama eve geldiğinde araba leş gibi şanzıman yağı kokuyordu :D Ralli falan yaptı heralde arabayla . Lifte kaldırdım kaçak falan birşey göremedik vites geçişlerin dede sorun yok yağ kokusu gitti ama yağı gene valvolin ile değişeceğim. Sorun yaşasam kesin herkes yağdan bilecekti ama ben yağ konusunda memnunum .

Aracınız
Bir güncelleme yapayım. Malum geçmiş senelerde en güvenilir muadil yağ olan Eneos Eco ATF yağlarındaki en büyük sorun sahte ürünlerdi. Geçtiğimiz yıllarda biraz araştırınca Ankara'daki Durucan madeni yağ firmasının distribütör firma olduğunu öğrenmiştim; ancak kendilerini aradığımda elden yani Ankara'da almam gerektiğini söylemişlerdi.

Bugün kendilerini aradığımda ise Trendyol'da dükkan açtıklarını ve Ramsan şirket ismi ile satış yaptıklarını söylediler ve ben de hemen siparişimi verdim. Ankara merkezi bir konumda olduğu için Türkiye'nin çoğu yerine 1 günde ulaşır kargo. Şanzıman veya motor yağı olarak Eneos kullanmak isteyenler gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilir.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Özel serviste otomatik şanzıman yağı olarak hangi yağı kullanıyorlar. Şanzıman yağı olarak Honda marka yağ dışında yağ kullanan arkadaşlarımız tecrübelerini paylaşabilirler mı?

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben bakım malzemelerini ,,,,yorumlara bakarak ve orijinalliğini teyit etmeye çalışarak..internetten alıp...sanayi de değişimi ustama yaptırıyorum...aracımı 62.000 de almıştım..... Nolur nolmaz diye 70.000 km de Cvt şanzıman yağını değiştirmiştim..şuan aracım 78.000 de herhangi bir sorun yaşamıyorum.....resmini ekliyorum..iyi günler..Screenshot_2023-01-06-12-07-06-115-edit_com.android.chrome.jpg

Son düzenleme:
Geri