Otomatik viteste 2.vitese geçerken titreme

Aracınız
Civic FC5 2019
Bence şanzıman yağı özelliğini ufaktan kaybetmeye başladığında bu durum oluyor :unsure: Sorun değil ama o aşırı kaymak gibi geçişlere alışınca ufaktan rahatsız ediyor.
Aynı durumu bende yaşadım, 50-100 km yol yaptıktan sonra 1den 2ye geçerken ufak bir titrememsi boşluk var gibiydi.
Şanzıman yağını Ramazan Bayramı öncesi, önceki değişimden sonra 15bin km. yol yapmama rağmen 2.yılı dolduğu için pekte istemeden değiştirdim, sonrasında bayram boyunca uzun yolculuk yaptığımda özellikle bu durumu denedim, 1den 2ye geçerkenki ufak titreme şükür yoktu, şimdilikte halen yok :)
cevabınız için çok teşekkürler.o zaman yağı değiştireyim bende.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
cevabınız için çok teşekkürler.o zaman yağı değiştireyim bende.
Zamanı geldiyse değiştirin (y) Daha yıl ve km olarak varsa acele etmeyin, mevcut durumunuzda bence bir sorun değil.
Nedeni muhtemelen yağın yıla/kullanıma bağlı eskimesi sonucu uzun süreli sıcaklıkta çalışma sonrasında vizkositesini tam anlamıyla koruyamıyor.
Zaten şanzıman yaklaşık 6,5-7 lt.ye yakın yağ kapasitesine sahip ama periyodik yağ değişimlerinde sadece 3 lt değiştiriliyor, bu açıdan periyodik şanzıman yağı değişimi aslında yağın biraz yenilemesi gibi bir etkide diyebilirim :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Zamanı geldiyse değiştirin (y) Daha yıl ve km olarak varsa acele etmeyin, mevcut durumunuzda bence bir sorun değil.
Nedeni muhtemelen yağın yıla/kullanıma bağlı eskimesi sonucu uzun süreli sıcaklıkta çalışma sonrasında vizkositesini tam anlamıyla koruyamıyor.
Zaten şanzıman yaklaşık 6,5-7 lt.ye yakın yağ kapasitesine sahip ama periyodik yağ değişimlerinde sadece 3 lt değiştiriliyor, bu açıdan periyodik şanzıman yağı değişimi aslında yağın biraz yenilemesi gibi bir etkide diyebilirim :)
Km olarak 15000,yıl olarakda 8 ay varmış servise sordum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Km olarak 15000,yıl olarakda 8 ay varmış servise sordum.
O zaman çok rahatsızlık duymuyorsanız vakti gelince değiştirirsiniz, kafanıza takılırsa da istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz nasıl olsa :)

Aracınız
Civic FC5 2019
O zaman çok rahatsızlık duymuyorsanız vakti gelince değiştirirsiniz, kafanıza takılırsa da istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz nasıl olsa :)
1-2 hafta öncede uzun yola gittim ama İlk defa bugün yaptı araba.bi 60 km yol sonrası.az öncede kısa bi tur attım bi problem yaşamadım.sizinde tecrübe ettiğiniz gibi demekki artık uzun yol sonu yapacak şehir içi kısa kullanımda yapmıyacak gibi.servis yağ değişimine 430 tl dedi.10 gün sonra izne çıkacam bi 4-5 bin yaparım uzun yolda bi zararı olmaz herhalde.Bakalım hayırlısı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1-2 hafta öncede uzun yola gittim ama İlk defa bugün yaptı araba.bi 60 km yol sonrası.az öncede kısa bi tur attım bi problem yaşamadım.sizinde tecrübe ettiğiniz gibi demekki artık uzun yol sonu yapacak şehir içi kısa kullanımda yapmıyacak gibi.servis yağ değişimine 430 tl dedi.10 gün sonra izne çıkacam bi 4-5 bin yaparım uzun yolda bi zararı olmaz herhalde.Bakalım hayırlısı.
Bayramdan önceye 380e değiştiriyorlardı, tahminen Eylül gibi servis bakım ve indirim kampanyası olacaktır, o zaman tekrardan fiyat alırsınız (y)

Aracınız
Civic FB7 2014
Bende de vardı lastik değişimi ve balans ayarı yaptırdıktan sonra hiçbisey kalmadı

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende de vardı lastik değişimi ve balans ayarı yaptırdıktan sonra hiçbisey kalmadı

hocam cevabınız için teşekkürler. şanzıman yağı değiştirdim sorun devam ediyor.lastiklerim orjinal fabrika çıkışı dişleri baya az olmassa bide lastik değişimine gideyim.

Aracınız
Civic FB7 2014
hocam cevabınız için teşekkürler. şanzıman yağı değiştirdim sorun devam ediyor.lastiklerim orjinal fabrika çıkışı dişleri baya az olmassa bide lastik değişimine gideyim.
Aynen benim aracinkide fabrikadan cikanlardi

Geri