Civic FC5 Park Freni (Elektrikli El Freni) Kullanımı Yardım

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum konulara baktım ama cevap bulamadım. Aranızda yeniyim 2018 model dizel otomatik executive aracımı yeni aldım ve ilk Honda aracım. öncelikle el freni olayını hala çözemedim aracı durdurup vites tuşunda p ye bastığımızda el freni otomatik çekiyor mu ? çekiyorsa göstergede el freni çekili ışığı yanmıyor manuel olarak çekersek o zaman yanıyor acaba her park durumunda el frenini manuelmi çekmek gerekiyor yoksa ışık yanmasada park konumunda el freni otomatik kilitliyormu bu konuyu ne kitapta ne videolarda bulamadım kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim herkese kolay gelsin.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim arac otomatik değil ama p de otomatik cekmemesi lazim brake hold acıksa emniyet kemerinizi cıkarınca otomatik cekıyor vitesi p ye al brake hold u aktif et emniyet kemerını cıkar bak bakalım el frenı simgesi yanmasi lazim .

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim arac otomatik değil ama p de otomatik cekmemesi lazim brake hold acıksa emniyet kemerinizi cıkarınca otomatik cekıyor vitesi p ye al brake hold u aktif et emniyet kemerını cıkar bak bakalım el frenı simgesi yanmasi lazim .

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
cevabınız için teşekkürler ama onda problem yok benim anlamak istediğim park haline aldığımızda otomatik çekiyormu çekmiyormu hani çekmiyorsa bence bi anlamı yok onu merak ettim sadece.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum konulara baktım ama cevap bulamadım. Aranızda yeniyim 2018 model dizel otomatik executive aracımı yeni aldım ve ilk Honda aracım. öncelikle el freni olayını hala çözemedim aracı durdurup vites tuşunda p ye bastığımızda el freni otomatik çekiyor mu ? çekiyorsa göstergede el freni çekili ışığı yanmıyor manuel olarak çekersek o zaman yanıyor acaba her park durumunda el frenini manuelmi çekmek gerekiyor yoksa ışık yanmasada park konumunda el freni otomatik kilitliyormu bu konuyu ne kitapta ne videolarda bulamadım kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim herkese kolay gelsin.
Park freni, vitesin konumu ne olursa olsun otomatik olarak çekmez. Siz P moduna alıp el frenini çekmez iseniz, aracın bütün yükü şanzımana binecektir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ayrıca otomatik şanzumanda şöyle bir konu var özellikle honda için önemli elektrikli el frenini N de iken çekmeniz öneriliyor daha sonra P ye almalısınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Bildiğim kadarıyla otm.park freni sadece emniyet kemeriniz takılı olduğunda devreye giriyor. Durduğunuzda vites konumu farketmiyor sanırım, emniyet kemerinizi çıkardığınızda otm park devreye giriyor. Bir de böyle deneyin. Kolay gelsin.

Geri