Civic FB7 PARK SENSÖRÜM ÇALIŞMIYOR; YARDIM.

Merhaba arkadaşlar; aracım 2015 fb7 elegance eco. Aracı aldığım sene bayii tarafından park sensörü takıldı. İlk zamanlar sıkıntısız çalışmaktaydı ancak zamanla R 'ye aldığımda sürekli öter oldu ve şimdi artık hiç ses vermiyor. Ne yapmalıyım. servise veya elektrikçiye gitmeden yapabileceğim birşey var mıdır? Teşekkürler iyi günler..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Fatih1905 Sanırım park sensörü orjinal değil sonradan takılmış oto elektrikçi veya oto aksesuarcıya gösterebilirsiniz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim,
Kendim kontrol edebileceğim bir bağlantı noktası ya da sigortası vs. var mıdır acaba?
Park sensörünün bağlanması basittir.
Ana beyin, 4 adet sensör, ön gösterge, park lambasına bağlama aparatı.
Ana beyin bagajın ya sağında veya solunda olur. Genelde 4 sensör ayrı ayrı bağlantılıdır. Bu güzel birşey bozuk olanı belirleyip değişim yapılabilir.

Devamlı ötmesi sensörler kirli olabilir veya bozulmuşda. Hiç ses gelmiyor ise geri vites lambalasının bağlantı kablosunu kontrol edin. Önce elektrik gelmeli. Sonra sensörleri tektek konrol edilir.
Kolay gelsin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Park sensörünün bağlanması basittir.
Ana beyin, 4 adet sensör, ön gösterge, park lambasına bağlama aparatı.
Ana beyin bagajın ya sağında veya solunda olur. Genelde 4 sensör ayrı ayrı bağlantılıdır. Bu güzel birşey bozuk olanı belirleyip değişim yapılabilir.

Devamlı ötmesi sensörler kirli olabilir veya bozulmuşda. Hiç ses gelmiyor ise geri vites lambalasının bağlantı kablosunu kontrol edin. Önce elektrik gelmeli. Sonra sensörleri tektek konrol edilir.
Kolay gelsin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Merhaba benim araçta da aynı sorun ortaya çıktı. 2013 fb7 servis beyni arızalanmış dedi. Sadece beynini değiştirmek mümkün mü acaba. Eğer mümkünse temin edilebilir mi bir de kendim değiştirebilir miyim ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba benim araçta da aynı sorun ortaya çıktı. 2013 fb7 servis beyni arızalanmış dedi. Sadece beynini değiştirmek mümkün mü acaba. Eğer mümkünse temin edilebilir mi bir de kendim değiştirebilir miyim ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
> Beynin bozuk olduğundan eminmisiniz. Sağlam sensör takıp deneme yaptılar mı?
> Önce kendi sisteminizi bir öğrenin. Beyni genelde bagajın ön sağ veya sol tarafına sabitlenir. Sensörler alttan geçirilir. Sensör kablolarını takip ederek de bulabilirsiniz. Sensör bozulmalarında iş daha kolay. Parça olarak alıp takılır. Bu konuda tecrübem oldu. Beyini ayrı satıyorlar mı bilmiyorum. Elektrikci ve teyip işiyle uğraşanlardan fikir almak lazım. Satmıyor iseler takım halinde alınır. Sensörleri elinizde yedek olarak kalır. Dikkat edilecek husus yeni beyin eski sensör soketlerine uyum sağlamalı! Aynı marka alırsanız çok daha rahat olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri