Plaka Değişikliği İçin Gerekli Evraklar

34 Olan plakamı 06 yapmak istiyorum.Sırası ile hangi evraklar isteniyor ne yapmam lazım.
Sanırım notere gidip alım satım yapmak lazım. Mesela eşinize satış yapacaksınız.

Noterde satış sırasında Plaka değiştirmek istediğinizi beyan ediyorsunuz.
Eğer önceden adınıza plaka ayırmışsanız sistemde o plaka çıkıyor. Aksi durumda Ank.da sırada hangi plaka varsa sistem o otomatik onu veriyor.
Eski plakaları söküp notere iade ediyorsunuz.
Noter size yeni ruhsatınızı ve yeni plakanızın yazılı olduğu bir kağıt veriyor.

O kağıtla birlikte plaka basan yere gidip yeni plakanızı bastırıyorsunuz. (Ank.da ankamall in arkasında batıkent metro hattının altında sanırım.)

Ikametgah adresinizin de Ank. Olması gerekiyor.

Başka şekilde olmuyor diye biliyorum.

Başka yolu varsa diğer arkadaşlar paylaşsın lütfen.
Yanlış yönlendirme yapmak istemem.

2009 fd6 Premium
2015 fb7 Exculitive

Hocam aracı alalı 1 ay olmadı.1 ay süre var diye biliyorum direkt emniyete gidip değiştirmek için.1 ay geçer ise sizin dediğiniz seçenek doğuyor ortaya 14 günüm var daha. :) Cevabınız için teşekkür ederim.

Hocam aracı alalı 1 ay olmadı.1 ay süre var diye biliyorum direkt emniyete gidip değiştirmek için.1 ay geçer ise sizin dediğiniz seçenek doğuyor ortaya 14 günüm var daha. :) Cevabınız için teşekkür ederim.
Tamam o zaman. Ben bildiğim yolu paylastım. Bu şekilde daha kolay olur. İnşallah kolayca halledersiniz.

2009 fd6 Premium
2015 fb7 Exculitive

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Noter satışında plaka değişiliği istedi iseniz, noter satışını ve plakaları yanınıza alıp trafiğe gidiyorsunuz, trafiğin yanında dosya satan elemanlardan bir tane dosya hazırlatıyorsunuz.
Trafik ruhsat basarken size plaka için bir evrak veriyor o evrak ile yeni plakanızı bastırıp ruhsatınızı alıyorsunuz.

Noter satışında plaka değişiliği istedi iseniz, noter satışını ve plakaları yanınıza alıp trafiğe gidiyorsunuz, trafiğin yanında dosya satan elemanlardan bir tane dosya hazırlatıyorsunuz.
Trafik ruhsat basarken size plaka için bir evrak veriyor o evrak ile yeni plakanızı bastırıp ruhsatınızı alıyorsunuz.
Sanki artık süreç böyle işlemiyor.

Geçen hafta yeni araç aldım. Aracı Silifke den aldım. Ank.da ikamet ediyorum. Noter plaka değişikliği olacak mı? diye sordu evet dedim. Eski plakaları sök getir dedi. Yani eski plakaları artık notere iade ediyoruz. 06 olan yeni plakamı yine Silifke de bastırıp, Ank.ya doğru yola çıktım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10994]Biyolog[/MENTION] O zaman ben 6 ay önceki sistemi biliyorum diyelim :)

Noter'in plaka değişecekmi sorusuna hayır dedim.Şu an gene değiştirebilirmiyim ?

Bunu bilmiyorum notere bir danışın.

Geri