Polen Filtresi FC5

Aracınız
Civic FC5 2020
Dün MANN FP21 003 filtre aldım, bugün geldi.
Filtremarketim de sitesinde gözükmesine rağmen whatsappdan sorduğumda kalmadı dediler.
Daha önce n11 NetPar mağazasından almıştım, tekrar oradan aldım. Orjinal kutulu, kullanma klavuzlu, poşetli.
Almak isteyenler için son 1 adet kalmış. 232 TL

Aracınız
Civic FC5 2017
Dün MANN FP21 003 filtre aldım, bugün geldi.
Filtremarketim de sitesinde gözükmesine rağmen whatsappdan sorduğumda kalmadı dediler.
Daha önce n11 NetPar mağazasından almıştım, tekrar oradan aldım. Orjinal kutulu, kullanma klavuzlu, poşetli.
Almak isteyenler için son 1 adet kalmış. 232 TL

Ben de bu ürünü aldım çok memnunum. Dışarıdan gelen diğer araçların egzoz kokularını tamamen yok ediyor. Normal polen filtresi kullandığım zaman dış havalandırmayı kapatıyordum o da içeride buğuya sebep oluyordu karbonlu ve anti alerjik filtre çok iyi iş görüyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben de bu ürünü aldım çok memnunum. Dışarıdan gelen diğer araçların egzoz kokularını tamamen yok ediyor. Normal polen filtresi kullandığım zaman dış havalandırmayı kapatıyordum o da içeride buğuya sebep oluyordu karbonlu ve anti alerjik filtre çok iyi iş görüyor.
Kesinlikle hocam filtre gayet başarılı.

Aracınız
Civic FC5 2019
na kadar canım çıktı. Biril

Merhabalar bir süredir yoktum aracın polen filtresini kendim değiştirmek istedim internette bulana kadar canım çıktı. Birilerine yardımcı olur belki diye bulduklarımı paylaşayım;
İnternette satılan hatta aranızda almış olan da vardır bizim aracın polen filtresi diye ford transit 2007 polen filtresini satıyorlar. Bizim polen filtresinin ölçüleri 205x215x30
Ford transitinki 200x214x30 yarim cm daha küçük bu da biraz da olsa hava kaçışına sebeb olacaktır filtreyi takarken farkedilmeyebilir.
Transit için bazi kodlar;
Ekli dosyayı görüntüle 257511
Aracin orjinale uyumlu kodlar ise;
Ekli dosyayı görüntüle 257512Ekli dosyayı görüntüle 257513Ekli dosyayı görüntüle 257514Ekli dosyayı görüntüle 257515Ekli dosyayı görüntüle 257516Ekli dosyayı görüntüle 257517

İşin garip yani ise mesela bosch da ford transit icin karbonlu filtreyi internette 65 liraya bulunurken bosch filtrenin bizim arac icin olanin normali 70 lira o yüzden firmalar da transit olani yaklaşık ölçüler de aynı diye transit için olanı satıyorlar aynı filtrenin üretim maliyetinin farklı olacağını sanmıyorum.
Filtreler internette farklı versiyonlarla satılıyor sahtelerine dikkat etmenizi kağıt/kartonvari olanları almamanızı tavsiye ederim hava geçişi önemli etken örneğin;
Videodan görüleceği üzere mann 1700 civarı sardes(türk üretimi) 1200 civarı piyasa kartonvarileri ise 500-600 civarı hava geçişi sağlıyor.
Eğer aracınızda klimanız az üflüyor, araç kolay buğu yapıyor, yazın klimanız soğutmuyorsa ya polen fiktreniz tıkalıdır, ya da kalitesiz kağıt filtre kullanmışsınızdır.
Filtreler 3 çeşitmiş;
1) servislerde takılan filtre sadece toz ve polene karşı filtreleme yapıyor. Beyaz renkli ve kağıt ama ıslak mendilin kuruduğundaki hali gibi yapısı var
2) karbonlu filtre; birinci filtreye ek karbon katmanı var. Aracın içine giren kokuları engellemeye yarıyor. Karbon katmanı ömrünü tamamlayınca koku gelmeye başlıyor. Beyaz üstüne kömür tozu serpilmiş gibi grimsi bir rengi var.
3) alerjenik polen filtresi; 1. Katman ilk filtre 2. Katman karbon katmanı 3. Katman ise karbon katmanı polipenol kaplıymış. Bu filtre hem kokuya hem mantara hem de antibakteriyel olarak %98 oranında etkiliymiş. Astım hastası çocuğunuz varsa yada toza alerjiniz varsa işinizi layığıyla görecektir. Benim aldığımın rengi sarımsı beyaz gri renk farklılık gösterebilir.

Serviste polen filtresi 160-200 bandında satılmakta, normal filtreler 40-70, karbonlu olanlar 50-80, alerjenik olanlar 80-120 bandında. Karbonlu filtre ya da alerjenik almanızı tavsiye ederim. Piyasada ucuz filtre ariyorsaniz Filfilter sardes bluprint filtron alabilirsiniz, sardesin karbonlulari da vardi. Ortalama kalite ariyorsaniz bosch alabilirsiniz. Eger iyi olsun diyorsaniz mahle,valeo,mann alabilirsiniz. Birde bosch ve diğer filtrelerin çok fazla sahtesi var piyasada uyarayım.
Ben tercihi mann dan yana yaptım 15000 km ömür biçilmiş, bizim araçlar çok koku alıyor dediğimde herkes hondalar böyle diyordu asıl sebep filtre kalitesizliği diye tahmin ediyorum kullandıkça yorum yaparım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam selamlar,

konuyu tekrar hortlatmak isterim. Benim sorum program ile ilgili Honda için bu parça kodlarını görebileceğimiz site, program mevcut mu? İsim, link var mı?

Teşekkürler,

ywzckr

0
Hocam selamlar,

konuyu tekrar hortlatmak isterim. Benim sorum program ile ilgili Honda için bu parça kodlarını görebileceğimiz site, program mevcut mu? İsim, link var mı?

Teşekkürler,

Hocam bu filtreler için, diğer parçalar için parça kodunu girip oem arıyacaksınız atıyorum ateşleme bobinin kodu u5287 bunu google a yazdığınızda ngk denso delphi vb. Uyumlu olan hepsi Çıkar yoksa tek elden seçip istediğim parçaları göstersin diye bir program varsa da ben bilmiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bu filtreler için, diğer parçalar için parça kodunu girip oem arıyacaksınız atıyorum ateşleme bobinin kodu u5287 bunu google a yazdığınızda ngk denso delphi vb. Uyumlu olan hepsi Çıkar yoksa tek elden seçip istediğim parçaları göstersin diye bir program varsa da ben bilmiyorum.

Teşekkür ederim.

Geri