Civic FC5 Porya

Merhaba arkadaşlar 1 haftadır lastik sensörü mevzusuna yaklaşıyorum artık bugun lifte kaldırdık aracı sol arka tekeri döndürdüğümüzde elle porya da dönüyor hafif yağ sızmış gibi diğer tekerlerde porya dönmüyor tekeri döndürdümüzde aklıma porya geldi fc5 kasalarda lastik sensörü yok porya abs bağlantılı olduğu için sıkıntı varmış gibi sölüyorum lastik sensörüne uyarı verirmi ( hiç böle karmakarışık durum gelmemişti başıma )

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba arkadaşlar 1 haftadır lastik sensörü mevzusuna yaklaşıyorum artık bugun lifte kaldırdık aracı sol arka tekeri döndürdüğümüzde elle porya da dönüyor hafif yağ sızmış gibi diğer tekerlerde porya dönmüyor tekeri döndürdümüzde aklıma porya geldi fc5 kasalarda lastik sensörü yok porya abs bağlantılı olduğu için sıkıntı varmış gibi sölüyorum lastik sensörüne uyarı verirmi ( hiç böle karmakarışık durum gelmemişti başıma )

Hocam sizin anlattığınıza göre şöyle anlıyorum;

ABS sensörleri poryalara bağlı ve poryalardan bir tanesi tekerleği elle çevirince dönerken diğer poryalar dönmüyor. Ve bu dönen porya yağ sızdırmış. Bu bilgiye göre;

Yağ sızdırmış olan poryanın üzerindeki ABS sensörü diğer tekerleklerdeki ABS sensöründen farklı bir tur zamanlaması ölçünce göstergeye lastik havasında sorun olduğu ikazı gidiyor.

Aynen öyle hocam tespitlerim bu sonuca getirdi ama halen net değilim başka bir fikir gelmiyor aklıma
Çünkü porya da ki lastik dönüş sinyali poryadan dolayı diğerlerine göre farklı uyarı gidiyor büyük ihtimal ondan dolayı lastik basınç uyarısı veriyor die düşünüyorum

S

Silinen üye 20336

Guest
Aynen öyle hocam tespitlerim bu sonuca getirdi ama halen net değilim başka bir fikir gelmiyor aklıma
Çünkü porya da ki lastik dönüş sinyali poryadan dolayı diğerlerine göre farklı uyarı gidiyor büyük ihtimal ondan dolayı lastik basınç uyarısı veriyor die düşünüyorum

Tespitiniz ve gözleminiz bence de uyumlu hocam.
Yağ sızıntısı olan poryadan ses geliyor mu? Poryanın sağlığından anlayan bir uzmana kontrol ettirin. Mümkünse onarım olmuyorsa değişim. Aracın garantisi varsa şansınızı bir deneyin yetkili serviste değişim için.

Aracınız
Civic FC5 2017
şirket aracının poryasını yeni değiştirdik 90 km yi geçince uğultu yapıyordu hızlanınca sizde de böyle bir durum var mı?

Geri