Sağ Arka Tekerden Gelen Ses

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba
Aracım 2018 Fc5 24000 km de. Sağ arka taraftan bozuk yollardan geçerken bir cızırtı gibi ses geliyor. Tam tarifi sanki diske birşey sıkışınca tiz bir ses çıkarırya o şekilde ama frene bastığımda çıkmıyor sesi anlatmak için bu şekilde anlattım.Fren esnasında çıkan o tiz sesi bir saniyeliğine/anlığına düşünün.

Sağ tarafta logardan yada bozuk yollardan geçerken bu ses bir anlığına geliyor. Bozuk yol uzunsa ses gelmeye devam ediyor. Sanırım teker boşa çıktığında yada sektiğinde bu ses çıkıyor. Tamirciye götürdüm sesi tam duyamadı yolların düzgün olması kaynaklı ama öne odaklanmıştık. Şuan sesin sağ arkadan geldiğine eminim. Lifte kaldırıp dört tekerede baktı sorun yok dedi fakat bu ses beni çıldırtıyor.

Yaşayan tecrübesini aktaracaklardan destek rica ederim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sabit giderken gelse Rulman olabilir diyecektim. Trim sesi olma olasılığı nedir acaba?

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Trimden kastınız içeriden gelen bir sesse değil dışarıdan ve muhtemelen sağ arkadan geliyor. Dediğim gibi bozuk yollardan geçerken gelen bir ses sanki bilya gibi de olabilir tam tarifi de verememek sıkıntı :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba
Aracım 2018 Fc5 24000 km de. Sağ arka taraftan bozuk yollardan geçerken bir cızırtı gibi ses geliyor. Tam tarifi sanki diske birşey sıkışınca tiz bir ses çıkarırya o şekilde ama frene bastığımda çıkmıyor sesi anlatmak için bu şekilde anlattım.Fren esnasında çıkan o tiz sesi bir saniyeliğine/anlığına düşünün.

Sağ tarafta logardan yada bozuk yollardan geçerken bu ses bir anlığına geliyor. Bozuk yol uzunsa ses gelmeye devam ediyor. Sanırım teker boşa çıktığında yada sektiğinde bu ses çıkıyor. Tamirciye götürdüm sesi tam duyamadı yolların düzgün olması kaynaklı ama öne odaklanmıştık. Şuan sesin sağ arkadan geldiğine eminim. Lifte kaldırıp dört tekerede baktı sorun yok dedi fakat bu ses beni çıldırtıyor.

Yaşayan tecrübesini aktaracaklardan destek rica ederim.
Geçmiş olsun. Sağ arkadan eminseniz sağ tarafınız duvar olan yolda test edin. Sağ ön pencere açık olsun. Kaliperlerde sıkıntı varsa sökülür. Gles yağ gibi bir yağla yağlanır. Boşluk varsa alınır. Tekrar test sürüşü yapılır. Veya balata ve diskin arasına zamanla toz giriyordur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri