Sağ Tarafa Takılan LED 3 defa patladı

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar selam .
2019 model eko Elegans sahibiyim .makyajlı kasaya yetişemedik Benim beyaz aydinlatma takıntım var haliyle aldığım aracın dış aydınlatması sarı holojen olduğu için hemen Led e değiştirme gereği hasıl oldu . Kaliteli olsun diye iyi bir markadan uzun -kisa siparişlerini verdim ve montajını yaptım . Hiç bir yoktu 1.5 sene sıkıntısız kullandım . Bundan 3 ay önce aracımın sağ tarafının sol a göre sönük yandığını farkettim . Kontrol ettiğimde LED in bir tarafının yanmadigini çıkarıp tekrar taktıgımda komple gittiğini gördüm . Bunun üzerine nasıl olsa LED in Garantisi var diyerek yeni bir LED siparişi verdim geldi montajını yaptım 3 gün önce tekrar aynı taraf LED patlattı . Bu sefer kedi cikario holojen taktıgımda çalışmadığını sirketinin bozuk olabileceğini düşündüm . Oto elektrikcisine götürdüğümde sigortayı değiştirerek problemi çözdüğünü söyledi . Sağlam kalan ledleri tekrar taktım dün sağ taraf yine LED patlattı . Bunun sebebi neden kaynaklanıyor olabilir. Veya başına bu tarz olumsuzluk gelen var mı ?

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
burda bi elegansı olan arkadaşımdada aynı sorun var sürekli sağ fara taktıgı ledler patlıyor anlam veremedik kimse bulamadı nedenini şuan halojenlere döndü onları kullanıyor. ama denemek için kısa fara gelen hattı kesip araya volyaj regülatörü yada daha basit bir devre ile kapasitör baglanabilir. voltaj dalgalanmalarının önüne geçip ledlerin ömrü uzatılabilir diye düşünüyorum. tabi denemek lazım

Aracınız
Civic FC5 2019
Teşekkürler .
Bende aynı şekilde mecburi holojen e dönüş yaptım .
burda bi elegansı olan arkadaşımdada aynı sorun var sürekli sağ fara taktıgı ledler patlıyor anlam veremedik kimse bulamadı nedenini şuan halojenlere döndü onları kullanıyor. ama denemek için kısa fara gelen hattı kesip araya volyaj regülatörü yada daha basit bir devre ile kapasitör baglanabilir. voltaj dalgalanmalarının önüne geçip ledlerin ömrü uzatılabilir diye düşünüyorum. tabi denemek lazım

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri