Şanzımandan gelen ses (emin olmamakla beraber)

Aracınız
Civic FD6 2011
Herkese iyi forumlar, ben Asım Ankara'dan katılıyorum 2011 model fd6 aracım var otomatik, daha öncesinde hep manuel ve Alman aracı kullandım bu araç ilk japon ve otomatiğim. Aracımda şöyle bir problem var daha doğrusu problem mi yoksa normal çalışması mı böyle bilmiyorum, d veya s konumunda araç ilerlerken gaza bastığım da uğultu geliyor ama ayağımı gazdan çekince ses kesiliyor.araçta geri kaçırma ,zor vitese geçme ,vites atarken ses titreme vs gibi hiç bir sorun yok ,hızlanmasında da gözle görülür bir problem yok gibi ama dediğim gibi araç hem d de hemde s modunda hareket halindeyken gaza basınca baya uğultu sesi geliyor , şanzıman yağ değişimini 5 bin km önce yaptırdım , yardımcı olursanız sevinirim öyle ki zaten yol sesi falan,birde bu ses satmayı düşündürüyor 😅

mturker

Özel Üye
Herkese iyi forumlar, ben Asım Ankara'dan katılıyorum 2011 model fd6 aracım var otomatik, daha öncesinde hep manuel ve Alman aracı kullandım bu araç ilk japon ve otomatiğim. Aracımda şöyle bir problem var daha doğrusu problem mi yoksa normal çalışması mı böyle bilmiyorum, d veya s konumunda araç ilerlerken gaza bastığım da uğultu geliyor ama ayağımı gazdan çekince ses kesiliyor.araçta geri kaçırma ,zor vitese geçme ,vites atarken ses titreme vs gibi hiç bir sorun yok ,hızlanmasında da gözle görülür bir problem yok gibi ama dediğim gibi araç hem d de hemde s modunda hareket halindeyken gaza basınca baya uğultu sesi geliyor , şanzıman yağ değişimini 5 bin km önce yaptırdım , yardımcı olursanız sevinirim öyle ki zaten yol sesi falan,birde bu ses satmayı düşündürüyor
Merhaba sarsıntı titreme vs yapıyormu ?
Şanzıman Yağ ile filtre berabermi değişti ?
Kaç binde km si ?
Yalıtımı zayıf olduğundan yol sesi alır, ayrıca bı tık da lastikler etken olur yol sesinede..

Honda madness

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba sarsıntı titreme vs yapıyormu ?
Şanzıman Yağ ile filtre berabermi değişti ?
Kaç binde km si ?
Yalıtımı zayıf olduğundan yol sesi alır, ayrıca bı tık da lastikler etken olur yol sesinede..

Honda madness
öncelikle cevapladığınız için teşekkürler,
araçta sarsıntı titreme yok kalkışlarda hızlanmalarda, vites değiştirmelerinde sarsıntı falan yok, geride kaçırmıyor. onun dışında lastikler henüz yeni ön takımını da kontrol ettirdim bir problem yok denildi ki bozuk yollarda vs öyle takırtı tukurtu yada yüksek hızlarda direksiyonda titreme gibi problemleri yok. aracım güncel şuan 212 binde günde ortalama 100 km yol yapıyorum. şanzıman yağını değiştirilirken filtre değişmedi. birde yol sesinden kaynaklı değil diye düşünüyorum çünkü öyle olmuş olsa araç hareket halindeyken sürekli gelir benimkinde gaza basınca yani araca yük binince bir uğultu sesi gibi geliyor hatta geçen amcamla seyahat ettik 300 km kadar bu araba elektrikli araba gibi ses çıkarıyor dedi:) yani şanzımanla alakalı mı aslında problem tam onu da çözemedim, çünkü geri kaçırma vites atmada zorlanma, sarsıntı vs gibi bir derdi de yok makinenin ama bu elektrikli araba gibi çalışma sesi irite etmeye başladı :)
teşekkürler.

mturker

Özel Üye
öncelikle cevapladığınız için teşekkürler,
araçta sarsıntı titreme yok kalkışlarda hızlanmalarda, vites değiştirmelerinde sarsıntı falan yok, geride kaçırmıyor. onun dışında lastikler henüz yeni ön takımını da kontrol ettirdim bir problem yok denildi ki bozuk yollarda vs öyle takırtı tukurtu yada yüksek hızlarda direksiyonda titreme gibi problemleri yok. aracım güncel şuan 212 binde günde ortalama 100 km yol yapıyorum. şanzıman yağını değiştirilirken filtre değişmedi. birde yol sesinden kaynaklı değil diye düşünüyorum çünkü öyle olmuş olsa araç hareket halindeyken sürekli gelir benimkinde gaza basınca yani araca yük binince bir uğultu sesi gibi geliyor hatta geçen amcamla seyahat ettik 300 km kadar bu araba elektrikli araba gibi ses çıkarıyor dedi:) yani şanzımanla alakalı mı aslında problem tam onu da çözemedim, çünkü geri kaçırma vites atmada zorlanma, sarsıntı vs gibi bir derdi de yok makinenin ama bu elektrikli araba gibi çalışma sesi irite etmeye başladı :)
teşekkürler.
Keşke flitreyide degistirseydiniz oda etken olabilir.
Maşallah arabanız o ses haricinde harika kondisyonda gibi.
Bazen öyle bı sorunlar oluyor ki dinlemeden test etmeden yorum yapılmasi zor.
Şanzıman olmamayabilir onuda diyeyim.
En basiti hava filtresi hava alıyordur o bile ses yapar gaza basınca...

Honda madness

Aracınız
Civic FD6 2011
Keşke flitreyide degistirseydiniz oda etken olabilir.
Maşallah arabanız o ses haricinde harika kondisyonda gibi.
Bazen öyle bı sorunlar oluyor ki dinlemeden test etmeden yorum yapılmasi zor.
Şanzıman olmamayabilir onuda diyeyim.
En basiti hava filtresi hava alıyordur o bile ses yapar gaza basınca...

Honda madness
:) saolun aracı annem, kardeşimde kullanıyor, bayanlarda kullandığı için her şeyine çok dikkat etmek gerekiyor mecburen, ondan dolayı kondisyonu iyi şükür:) bugün iş çıkışı akşam bir video çekip atmayı planlıyorum o zaman daha iyi olur gibi

Aracınız
Civic FC5 2019
Cvt tecrübesi olan birisi test sürüşü yapsın. Çünkü cvt gerçekten farklı yapıda. Dsg ve manuel den sonra farklı gelir Birde şanzıman yağ değişimi kesinlikle serviste yapılmalı diye düşünüyorum. Birtek o yağ değişimini yaptırıp diğerlerini dışarda halletirebilirsiniz.

mturker

Özel Üye
Cvt tecrübesi olan birisi test sürüşü yapsın. Çünkü cvt gerçekten farklı yapıda. Dsg ve manuel den sonra farklı gelir Birde şanzıman yağ değişimi kesinlikle serviste yapılmalı diye düşünüyorum. Birtek o yağ değişimini yaptırıp diğerlerini dışarda halletirebilirsiniz.
Hocam bu aracın şanzımanı cvt değil.

Honda madness

Aracınız
Civic FD6 2011

videoyu attım :)
ses belli oluyor diye umuyorum

Geri