Seyir halinde Motor Arıza Lambası yanıp stop ediyor?

Aracınız
Civic FD6 2011
Hayırlı günler arkadaşlar,
Bende şöyle bir sorun var; Araç gaz' da giderken olup olmadığı yerde motor arıza ışığı yanıyor ve gaz pedalı işlemini yitiriyor, yani gaz basmıyor o andan itibaren en uygun bir alan belirleyip, aracı stop edip, tekrar çalıştırıyorum ve düzeliyor. Denemelerime göre bu sorun sadece gaz' da başıma geliyor. İşin kötü tarafı şehir içinde olduğu gibi otobanda 120 km hızla giderken de bu durum olabiliyor ve emniyet şeridi tarzı bir yer yoksa büyük risk.
>ag

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu veya sizce sorun nedir, çözüm öneriniz var mıdır?
>=ok

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hayırlı günler arkadaşlar,
Bende şöyle bir sorun var; Araç gaz' da giderken olup olmadığı yerde motor arıza ışığı yanıyor ve gaz pedalı işlemini yitiriyor, yani gaz basmıyor o andan itibaren en uygun bir alan belirleyip, aracı stop edip, tekrar çalıştırıyorum ve düzeliyor. Denemelerime göre bu sorun sadece gaz' da başıma geliyor. İşin kötü tarafı şehir içinde olduğu gibi otobanda 120 km hızla giderken de bu durum olabiliyor ve emniyet şeridi tarzı bir yer yoksa büyük risk.
>ag

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu veya sizce sorun nedir, çözüm öneriniz var mıdır?
>=ok
Geçmiş olsun.
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz. https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/
> Hocam probleminiz çok ciddi bir durum. Hele yüksek hızlarda.
> İlk iş arıza kodunu öğrenin benzinde kullanmaya devam edin.
> Elektronik veya sensör arızası olabilir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2011
Geçmiş olsun.
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz. https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/
> Hocam probleminiz çok ciddi bir durum. Hele yüksek hızlarda.
> İlk iş arıza kodunu öğrenin benzinde kullanmaya devam edin.
> Elektronik veya sensör arızası olabilir.

Hocam doğru söylüyorsunuz tanışma formunu hemen doldururum. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim...

İsmim Hasan
Arıza kodu olarak bunları almaktayım;
* No.1 Silindir ateşlemesi
*No.3 Silindir ateşlemesi
* Aralıklı ateşleme yapmama.

Saygılar...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam doğru söylüyorsunuz tanışma formunu hemen doldururum. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim...

İsmim Hasan
Arıza kodu olarak bunları almaktayım;
* No.1 Silindir ateşlemesi
*No.3 Silindir ateşlemesi
* Aralıklı ateşleme yapmama.

Saygılar...
Aracınızı benzinde kullanın. Bakılacak ilk işler Subap ayarı, buji ve bobinler gözden geçirilmeli. Tekrar ederse değişim ister. Problem biter ise lpg ayarına, filtre, regulatör, enjektörler kontol edilir.

Ad Soyad
Tolga özbahçeci
Aracınız
Diğer Markalar
Konu hortlatiyorum ama herkeze merhabalar ben Tolga Astra f kasa aracımda şuan aynı şey oluyor tam olarak LPG de sadece olup olmadık motor lambası yakıp pat diye gaz kesilip stop ediyor çözüm tam olarak ne olabilir yakıt pompası rolesi olabilir mi araştırma sonucu oraya yogunlastim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Konu hortlatiyorum ama herkeze merhabalar ben Tolga Astra f kasa aracımda şuan aynı şey oluyor tam olarak LPG de sadece olup olmadık motor lambası yakıp pat diye gaz kesilip stop ediyor çözüm tam olarak ne olabilir yakıt pompası rolesi olabilir mi araştırma sonucu oraya yogunlastim
Lpg sisteminde bir problem var gibi duruyor. Arıza kodunu öğrenmeye çalışın. Lpg sisteminde basınç düşüklüğü veya azlığı ile stop etmeden ecu yakıtı çevirip benzine otomatik geçirmesi lazım.
Problem elektronik gibi. (Ecu, regülatör, enjektörler)

Geri