seyir halinde stop ve zor çalıştırma

Aracınız
Civic FB7 2013
herkese merhaba 2013 model fb7 kasa civic sahibiyim aracımda çözemediğim bir sorun var. araç bazen yolda normal giderken bir anda stop ediyor direksiyon sertleşiyor
ayrica son zamanlarda çok zor çalistirabiliyorum bununla ilgili ustaya goturdugumde aku arizali deyip akuyu degistirdiler sorun degismedi dün ise bir oto elektrikciye goturdum tum parcalari inceleyip olcumleri yapti bir sorun bulamadi bunun uzerine lpgyi devre disi birakti akude sorun olabilir diye akuyu degistirdi bir gun boyunca sarjda birakti bu sabah ise arayip akunun sarj olmadigini sorunun sarj dinamosunda olabilecegini soyledi simdi korkuyorum cozemezse diye. Allah askina var mi bu sorunu yasayan arkadaslar ve bulduklari cozum nedir simdiden tesekkurler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
ben de biraz araştırma yaptım eğer sıkıntı alternatör ise ya konjektör ya da diyot tablasında olabilir miş büyük oranda da konjektör parçasında oluyormuş iyi güzel de konjektör parçası pahalı bir parça değil ama satan yer bulmak lazım sorun o
Sorun alternatörde ise düzgün çıkmasını 1000-1.500 tl. civarı bulunur. Fakat almadan önce hazır çalışan orjinal başka bir alternatör takılıp test edilirse nokta atışı olur.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
aynısı başıma geldi belki araç 20 kez bu şekilde oldu. size önereceğim tek şey kesinlikle ustaya götürmeyin. servise götürün.
Aynı problemi nasıl çözdüğünüzü paylaşırsanız memnun oluruz.

Aracınız
Civic FD6 2009
50 liraya bi avometre alıp sorunun aküde mi, dinamomu testini yapıp anlarsın. Şarj dinamsou şarj etmese ekranda akü işareti çıkması gerek. Bizim 2006 corollada başımıza geldi. Könjektör arızası verdi ve akü işareti çıktı ekranda. Belki araç kapalıyken akım çeken bir şey vardır, kaçak vs falan vardır.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
kardeş bak sorun ana sigortada olabilir, videoyu şimdi izledim akü güçlü ama aniden kontak yapınca akım geçerken atlama yapıyor, yani sigorta kutusunu açın ana bir sigorta var vida ile sökülüyor, o sigortadaki iletimi sağlayan ama yüksek akım gelince kopan tel sıkıntılı veya temasta zorlanıyor gibi atlama yapıyor gibi geldi bana bir inceleyin derim.

1624358714585.jpeg

Geri