Seyir halindeyken icerideki ugultu sesi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bende bridgeston turanza var galiba ses yapan cinsten :)

Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
Yıllar sonra çözüm arayan bir kardeşiniz geldi.

Bunun bir çözümü yok mudur? 30'la gitsem bile bu uğultu var. Bazen olmuyor. Yolla ilgili mi yoksa rüzgar mı?

Yıllar sonra çözüm arayan bir kardeşiniz geldi.

Bunun bir çözümü yok mudur? 30'la gitsem bile bu uğultu var. Bazen olmuyor. Yolla ilgili mi yoksa rüzgar mı?
Dostum ozmnlar lastikleri değiştirmiştim belki ondandir diye pek faydasini görmedim. Ama kapı fitillerim sarkıktı onlari iyice yerine taktıktan sonra bi tık azalma oldu. Onlarin dışında yalıtım zayif olduğu için pek yapacak bisey yok. Bu arada benim Araç fd6

SM-G985F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Sessiz lastik önerisi olan varmı peki?

Aracınız
Civic FB7 2013
Düşük hızlardaki sesi lastikle çözersiniz ama 110-120 km ve daha üstü hızlarda giderken araç içinde fırtına koparan rüzgar sesi ne olacak peki?
Bende Continental premium contact 2 var. Şehir içinde ve düşük hızda kaymak asfaltta sorun yok oldukça sessiz ama uzun yola çıkınca hele bir de stabilize yola geldiğinizde müzik falan kâr etmiyor. Zaten genel konfor seviyesi düşük, bu seslerle iyica can sıkıyor. Yok balata sesiydi, marş sesiydi vs...

Aracınız
Aks rulmanı da olabilir (porya rulmanı) ama gittiği yere kadar gitsin. Bizim aracımızda da uğultu var. bunu düz, kaymak gibi betonda da yapıyor ama rulmanlar gittiği yere kadar gitsin, zaten maliyetlidir değişimi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aks rulmanı da olabilir (porya rulmanı) ama gittiği yere kadar gitsin. Bizim aracımızda da uğultu var. bunu düz, kaymak gibi betonda da yapıyor ama rulmanlar gittiği yere kadar gitsin, zaten maliyetlidir değişimi.
Dostum gittiği son yer dediğin tekerleği kilitler.
Porya konusunda düşük uğultularda problem olmaz ama uğultu artarsa kesinlike değiştirilmesi gerekir.
Çok büyük maliyetleri yoktur. Çifti işçilikle birlikte 1500-2000 tl civarıdır diye düşünüyorum.

Aracınız
Dostum gittiği son yer dediğin tekerleği kilitler.
Porya konusunda düşük uğultularda problem olmaz ama uğultu artarsa kesinlike değiştirilmesi gerekir.
Çok büyük maliyetleri yoktur. Çifti işçilikle birlikte 1500-2000 tl civarıdır diye düşünüyorum.
Son yer değil, gittiği yere kadar dedim. Zaten ses belirginleşince değişir eğer tabi o bahsettiğim rulmansa o uğultunun sesi.

Kontrolleri yapılabilir sanayide, serviste..

Geri