Civic FD6 Soğuk motorda bayılma hissiyatı.

Aracınız
Civic FD6 2008
Selamlar. Sabahları ve ya akşamları havanın soğukluğundan olduğunu düşündüğüm bir problem. Arabayı çalıştırıyorum. Çalıştıktan sonra 2-3 dakika motorun yağlanmasını bekliyorum. 2-3 dakika sonra D ' ye aldığımda özellikle arabanın devri 0.5 rpm'e kadar düşüyor (Normal soğuk motorda 1.6-1.7 rpm ile çalışıyor). Gaz basmasam araba stop edecekmiş gibi oluyor. Isınınca geçiyor. Bunu bu hafta yapmaya başladı. Acaba problem nedir?

Aracınız
Civic FD6 2008
Arabanızın nominal rolanti değeri (ecu kaynaklı ısıya göre değişkenlik gösterse de) 800 d/dk'dır. Eğer 500'e kadar düşüyor ise bir sıkıntı olmalı hocam. Sensörler, yakıt, buji , ateşleme sistemi gibi değerler bunlara sebep olabilir. Ankara'da hondacı Mehmet'i telefonla rahatsız edip şehir dışında olduğunuzu belirterek problemi sorabilirsiniz. Kendisi size yardımcı olacaktır.
Hocam haftasonu rahatsız ederim inşallah. Hafta içi mesai saatlerinde arayıp meşgul etmek istemem. Teşekkür ederim :)

Aracınız
Civic FD6 2010
Geçen kış bende de oluyordu,kimi zaman stop da ediyordu. Bu sene yok çokşükür , çünkü subap ayarı yaptım :). Bizim araçlar için en olası nedenden basşlamanızda fayda var.

Aracınız
Civic FD6 2008
Geçen kış bende de oluyordu,kimi zaman stop da ediyordu. Bu sene yok çokşükür , çünkü subap ayarı yaptım :). Bizim araçlar için en olası nedenden basşlamanızda fayda var.

Valla hocam geçen gün araca subap ayarı yaptırdım. Biraz performansını değiştirdi gibi hissediyorum. Şuan yakıt durumunu ölçüyorum. 1 depo tüp ile 240-260 km yapabiliyorum.

Geri