stop etme

iyi gunler arkadaşlar aracim seyir halinde dusuk hizda veya rolantide calisirken birden stop ediyor tekleme vs olmuyor stop ettigini gosterge isiklarindan anliyorum o derece sessiz stop ediyor nedeni ne olabilir basina gelen varmi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim fd6da da durdugumda yada ilk calistirmada vitesi n den r yada d ye alinca tam stop edecek gibi yapip geri topluyor hem lpg hem benzinde yapiyor ayrica tam farlari acinca yada tum camlari acmaya/kapamaya calisinca da bi stop edecek gibi yapip dipten geri geliyor.
Subap ayari yeni gaz ayari filtreleri yag bakimi yeni. Bakimlardan once de vardi simdi de devam ediyor.
Sanki akü gibi duruyor pencere indirip kaldirmaktam dolayi ama dururken ki vites degisikliginde neden yapar o zaman anlamadim

2008 FD6 Otomatik Lpg

Bi elektrikçiye gösterin bu elektrik gücüyle alakalı birşey olabilir çakmaklıktan akünün gücünü ölçüyorlar baktırın derim akünüz pat diye bitip can sıkmasın

Özel servise götürdük yazın subap ayarı yapmıştık işte herkes ustayım diye geçiniyor 15-20 oranında yapmış 20-25 olması gerekiyormuş onlar tekrardan ayarlandı gaz ayarları yapıldı bujileride değiştiriceklerdi fakat o sorun kalktı şimdilik bujileri tutuyorum bi kaç gün yürütüp öyle değiştirmek istiyorum fakat bütün problem kesildi birde gaz valfinin konumu uzaktı onun yeri değişti hortumu kısaltıldı tam bi günümü aldı açıkcası bence ihmal etmeyin daha büyük problemler yaratabilir

Hadi geçmiş olsun en yakın zamanda bende servise gideceğim teşekkürler

LLD-L31 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dragon

0
Aracınız
Bi elektrikçiye gösterin bu elektrik gücüyle alakalı birşey olabilir çakmaklıktan akünün gücünü ölçüyorlar baktırın derim akünüz pat diye bitip can sıkmasın

Aynen o sekilde ilk bos vakitte ustaya gidecegim akuden ciddi sekilde supheleniyorum.
Halihazirdaki akü 2015 mayisda serviste sifir degismis. 3bucuk yillik akü suan. Genelde garajda olur aslinda aku omrunu 6 yil gider diye tahmin etmistim

2008 FD6 Otomatik Lpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aküm 2015 mayisda servisde sifir degismisti. Kapali garajda muhafaza ettigimden en az 6 yil gider diyordum

2008 FD6 Otomatik Lpg
Duran akü değilde. Çalışan akü daha uzun gider diye biliyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Haftada en az 2-3 kez kullaniyorum geceleri de surkeli garajda durur; bu sayede yazin asiri sicak kisin asiri soguk kar yagmur degmediginden akü daha uzun gider diye dusunmustum :)

2008 FD6 Otomatik Lpg
Bataryalı ve sarj ile dolan herşeyde bu var. Ledli ışıldak aldım. Hocam hiç kullanmazsan 3-4 ayda bir boşalt tekrar doldur. Dedi. Bozuluyormuş. Tablet bilgisayar bataryasını fulluyorum. Uzun bir süre kenarda duruyor. İş oluyor açıyorum. Batarya azalmış. Akü daha çok kışın iletkenliği azalıyor. Faal kullananlarda çok sıkıntı çekmeyebilir. Yinede akünüzü ölçtürüp, şarz olup olmadığına bir baktırın derim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim fd6da da durdugumda yada ilk calistirmada vitesi n den r yada d ye alinca tam stop edecek gibi yapip geri topluyor hem lpg hem benzinde yapiyor ayrica tam farlari acinca yada tum camlari acmaya/kapamaya calisinca da bi stop edecek gibi yapip dipten geri geliyor.
Subap ayari yeni gaz ayari filtreleri yag bakimi yeni. Bakimlardan once de vardi simdi de devam ediyor.
Sanki akü gibi duruyor pencere indirip kaldirmaktam dolayi ama dururken ki vites degisikliginde neden yapar o zaman anlamadim

2008 FD6 Otomatik Lpg
Lastikten yada kapalı garajda durduğundandır..akü den değildir o zaman...

Hondaşk ' tır

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Aynen o sekilde ilk bos vakitte ustaya gidecegim akuden ciddi sekilde supheleniyorum.
Halihazirdaki akü 2015 mayisda serviste sifir degismis. 3bucuk yillik akü suan. Genelde garajda olur aslinda aku omrunu 6 yil gider diye tahmin etmistim

2008 FD6 Otomatik Lpg
Hem aküden ciddi şekilde yazıyorsunuz hemde 6 yıl gider diyorsonuz ben anlamadım sizi....kapalı garajda durduğundandır ve lastiktendir o zaman aküden değildir

Hondaşk ' tır

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Duran akü değilde. Çalışan akü daha uzun gider diye biliyorum.

Kesinlikle size katılıyorum...çalışan demir pas tutmaz demiş atalarımız bunu boşa söylememişler...saygılar

Hondaşk ' tır

Geri