Civic FC5 Subap Ayarı Kaç Binde Yapılır?

Ad Soyad
Hakan Şanlı
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracım 40000 de eco elegance yani LPG li Servis subap ayarı yapılmalı diyor ama benden önceki bakımlarda yapıldı mı göremiyoruz. Subap ayarı kaç binde yapılmalı? Bu süre LPG li araçlarda uzayabiliyor mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Aracım 40000 de eco elegance yani LPG li Servis subap ayarı yapılmalı diyor ama benden önceki bakımlarda yapıldı mı göremiyoruz. Subap ayarı kaç binde yapılmalı? Bu süre LPG li araçlarda uzayabiliyor mu?

Merhaba,
LPG de subap ayarı tam tersi kısalır.
Benzinde 50 binse LPG de 40 binde yapılır.

Bence bı subap ayarı ve aynı zamanda boğaz kelebegi temizliği adaptasyon ile bi yaptırın.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

benim araç fc5 kasa 2016 model civic. sübap ayarı benim arabanın inallar'da 40binde yapılmış. araç 100bini geçtikten bir süre sonra araçta kalkışta tekleme ve stop etme sorunu başladı. ben de sübap ayarındandır dedim sonuçta en az 60bin km dir yapılmıyor diye. işi bilen ustaya bıraktım arabayı ve gerek olmadığını hala sübap ayarının iyi durumda olduğunu söyledi.

bu arada bu kalkışta tekleme ve stop etme sorununu yaşayanlar için çözümünü yazayım egr den yapıyormuş. egr parçasını çıkarttı tel fırça ile temizledi fısfısladı yerine taktı ve anında düzeldi.

iyi forumlar herkese selam

Redmi K30 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mturker

Özel Üye
benim araç fc5 kasa 2016 model civic. sübap ayarı benim arabanın inallar'da 40binde yapılmış. araç 100bini geçtikten bir süre sonra araçta kalkışta tekleme ve stop etme sorunu başladı. ben de sübap ayarındandır dedim sonuçta en az 60bin km dir yapılmıyor diye. işi bilen ustaya bıraktım arabayı ve gerek olmadığını hala sübap ayarının iyi durumda olduğunu söyledi.

bu arada bu kalkışta tekleme ve stop etme sorununu yaşayanlar için çözümünü yazayım egr den yapıyormuş. egr parçasını çıkarttı tel fırça ile temizledi fısfısladı yerine taktı ve anında düzeldi.

iyi forumlar herkese selam

Ahh bu egr valfi ahhh benim 1.5 senemi yedi bulana kadar .
Bende temizlettim 6 ay kadar duzeldi sonra gene başlamıştı egryi degistirnekte buldum çözümü.
2016 civiclerde kronik sanırım bu durum.

Ahh bu egr valfi ahhh benim 1.5 senemi yedi bulana kadar .
Bende temizlettim 6 ay kadar duzeldi sonra gene başlamıştı egryi degistirnekte buldum çözümü.
2016 civiclerde kronik sanırım bu durum.

aynen bununla ilgili olan konuyu okudum hocam yazdıklarınızı. bakalım yine yaparsa bende alacam mecbur. siz çıkma almışsınız sanırım fiyatı uygun diye. o da risk gibi geldi bana gelen parçada da aynı sorunu yaşayıp yaşamayacağını bilemez insan. parça uygunmuş ki sizin adınıza sevindim sorunun çözümlendiğine.

Ad Soyad
Hakan Şanlı
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,
LPG de subap ayarı tam tersi kısalır.
Benzinde 50 binse LPG de 40 binde yapılır.

Bence bı subap ayarı ve aynı zamanda boğaz kelebegi temizliği adaptasyon ile bi yaptırın.

Aracın garantisi devam ettiği için malum servislere gitmek zorundayım. Fiyatlarda 10 bin üzerinde servis+şanzıman yağı +sübap ayarı ile.
Boğaz kelebek temizliğini ekstra söylemek mi gerekiyor yoksa sübap ayarı sırasında yapılır mı?

mturker

Özel Üye
Aracın garantisi devam ettiği için malum servislere gitmek zorundayım. Fiyatlarda 10 bin üzerinde servis+şanzıman yağı +sübap ayarı ile.
Boğaz kelebek temizliğini ekstra söylemek mi gerekiyor yoksa sübap ayarı sırasında yapılır mı?

Bence siz talep edin neler yapılması gerektiği rutin bakım harici. onlarda hatirlatir zamanı gelen şeyi zaten.

mturker

Özel Üye
aynen bununla ilgili olan konuyu okudum hocam yazdıklarınızı. bakalım yine yaparsa bende alacam mecbur. siz çıkma almışsınız sanırım fiyatı uygun diye. o da risk gibi geldi bana gelen parçada da aynı sorunu yaşayıp yaşamayacağını bilemez insan. parça uygunmuş ki sizin adınıza sevindim sorunun çözümlendiğine.

Valla benim şansım yaver gitti iyi bı parca saticiya denk geldim bedavaya aldım sayılır.
Adam da garanti verdi 5 tane var dedi elimde çalışmazsa değiştiririm oda olmadı paranı veririm dedi.
Allah razı olsun adamdan malının arkasinda durdu baya bı zaman oldu hala tık yok şükürler olsun araç da.

Aracınız
Subap ayari gerekliliğini lpg enjektör sürelerinden veya sıkılık oranından lpg ci arkadaş ekrandan görür zaten. Genelde 2.60-2.80 aralığında ayar en iyi durumundadır. 3.00 sıkılık oranını geçerse yapılması gerekir. Bu oran genelde 40.000 de bir gibi olmakta. Ayrıca araç akşamdan bırakılıp buz gibi soğumuş motorda yapılmalı. Silkemele yapmasa bile hafif yakıt artışı ve çekiş düşüklüğü olarakta belli olur.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri