Subap ayari ve sonrasi

Aracınız
Ben yaptırdım 1,5 ay oldu 200 dü 150 ye yaptılar tüp ayarı yaptırayımmı yada biraz benzinde kullanayımmı diye sorduğumda gerek yok dedi usta. Şu anda bir sorun yok yakıt çok az düştü ama motor atikleşti rahatlık ve performans baya bi değişti iyi anlamda. Bu arada araca ilk defa 50bin km'de yaptırdım. Sübaplarda çok az sıkışma olmuş. Araç fb7. Bu arabaları ben çok sevdim ya sanayi düşmanı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Subap ayari + bujiler degisti arac simdi sabah tek marsla aliyor. Sıkıntı kalmadi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaslar ben de subap ayarini yaptirdim. ayardan once, aracin performansi bayagi dusmustu(baski balatasi bitmis arac gibi basiyorsun fakat arac nazlanarak hizlaniyor), ayrica yakit tuketimi de artmisti. aracin ilk calismasinda sorun yok gibiydi ancak marsa uzun basmak gerekiyordu.
subap ayari sonrasi, cekiste bariz artma oldu. araci ilk calistirirken mars suresi daha da kisaldi. yakit harcamasini henuz test etmedim.
normalde eco olmayanlarda 20K da ayar lazim diyorlar ama ben tam 53 bin km ayarsiz kullandim(maalesef). biraz erken ayara gitmem gerekiyormus.
bu arada eco olanlara subap ayari gerekmiyor demislerdi, ama fabrikadan yazi gelmis. eco modellere de 40 bin km de bir subap ayari yapilmasi gerekiyormus. km si gelen araclar icin mutlaka ayar yaptirmanizi tavsiye ediyorum.
saygilar...

Geri