Taş izleri

Aracınız
Civic FD6 2011
Mrb arkadaşlar 2011 model civic aldım ancak daha önceden kaputta taş izlerinden dolayı rütuşlar vardı kimisi belli kimisi belli değildi ama çoğu dikkatli bakılmayınca belli olmuyordu yeni pasta cila yaptırdım ancak tüm rütuj boyaları çıktı ve şuan kaput üzerinde beyaz beyaz taş izleri çok belli aracım siyah bunun çözümü nedir yaptıranlar var mı rütuj boyasının görünürlüğünü yapıldığında en aza indirmek mümkün mü tavsiyeleriniz nelerdir çünkü nerden baksan 15 ayrı noktada taş izi mevcut şuan

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
En uygun fiyatlı çözüm rotüş boyası. Farklı ışık koşullarında her halikarda belli oluyor ama açıklık bölgesinde paslanma hususunun da bu şekilde ancak önüne geçebilirsiniz.
Kendim boyacıdan aracın boya koduna küçük bir cam şişeye 10 liralık boya aldım. Kaliteli de bir sulu boya fırçası aldım ve aracı her yıkadıktan sonra gözüme batan yerleri rotüşlüyorum.

İnternette şöyle bir tamir videosu gördüm ama kendim uygulamadım.

mertk

0
Aracınız
Benimse kafama çok takılıyordu kaput,çamurluklar,tampon berbat halde. Uzun uzun rütuş işlerini araştırdım en son koydum kafaya aracı rütuşlamaya başladım. Nokta nokta sulu bıya fırçasıyla rütuş yapıyorum. 2-3 kat atmak gerekiyor. Her kat arasında birkaç gün olursa iyice kurur. Benim araç beyaz nokta nokta yüze yakın siyahlıkla vardı. Rütuş sonra ince bir zımpara ve pasta ie görünmesi azalıyor dikkatli bakınca görülüyor. Simsiyah paslı görüneceğine böyle görünsün diyorum.
Karar verirseniz ilk uygulamanızı plastik aksamda yani boyası bozulsa dahi çok üzülmeyeceğini bir yerde deneyin derim. Çünkü ben ilk denemede boyayı yaktım. Ancak alıştıktan sonra basit geliyor. Tavsiye ederim.

Mrb arkadaşlar 2011 model civic aldım ancak daha önceden kaputta taş izlerinden dolayı rütuşlar vardı kimisi belli kimisi belli değildi ama çoğu dikkatli bakılmayınca belli olmuyordu yeni pasta cila yaptırdım ancak tüm rütuj boyaları çıktı ve şuan kaput üzerinde beyaz beyaz taş izleri çok belli aracım siyah bunun çözümü nedir yaptıranlar var mı rütuj boyasının görünürlüğünü yapıldığında en aza indirmek mümkün mü tavsiyeleriniz nelerdir çünkü nerden baksan 15 ayrı noktada taş izi mevcut şuan
Kardesss ayni sorun bendede oldu arabayi pasta cilaya biraktim arkadas 1 gun boyunca ugrasti sonuc tas izleri oldugu gibi cikti kaput ve tamponda color n drive diye birvurun aldim oda ise yaramadi rutus yapildi ve resmini attigim kaput koruma ile goruntuyu biraz kapattim
Bu arabalarin boyalari ince en iyisi seramik ksplama ae_1553616610781.jpeg20190330_141336.jpeg

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Boyattım, geçtim. Nedir yani, sonuç itibariyle bu araca binmek için almıyormuyuz, bana kötü gözüküp, piskolojimi bozacağıma, boyatır, şıkır şıkır binerim. Ha, satma işine gelince o ayrı mevzu, bir çıkartmışlar boyalı v.s mevzusu. Galericilerin dalkavukluğundan başka birşey değil, ayakkabı kirlenince, boyatılmoyor mu? Evin duvarları kirlenince, çizilince boyatılmıyor mu? (Saçma sapan bir kaos yaratılmış, zaten satarken çıkmıyor mu burası neden boyandı diye)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Boyattım, geçtim. Nedir yani, sonuç itibariyle bu araca binmek için almıyormuyuz, bana kötü gözüküp, piskolojimi bozacağıma, boyatır, şıkır şıkır binerim. Ha, satma işine gelince o ayrı mevzu, bir çıkartmışlar boyalı v.s mevzusu. Galericilerin dalkavukluğundan başka birşey değil, ayakkabı kirlenince, boyatılmoyor mu? Evin duvarları kirlenince, çizilince boyatılmıyor mu? (Saçma sapan bir kaos yaratılmış, zaten satarken çıkmıyor mu burası neden boyandı diye)

Doğru söylüyorsunuz lakin ortada da bir gerçek var kaputun her tarafı taş izi dahi olsa satarken boyasız diyecektiniz şimdi kaput boyalı diyeceksiniz buda aracın fiyatına etki edecektir.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Çekin, fotoğrafını boyatmadan önce, zaten satarken expertiz raporunda çıkacaktır, ezik-çizik-göçük bir araçla gezmektense, tertemiz bir kalem gibi bir araçla gezmeği yeğlerim. (Sonuç itibari ile bu araç, trafikte gezen, bir menkul, şayet ezilmesin çizilmesin diyen arkadaş, altın alıp, onu korumalı) Şahsi fikrim, herkesin fikrine saygım var.

Geri