Tüp bittiğinde sadece benzinde çalışır mı

Aracınız
Civic FC5 2018
aracın tüpü bitiyor heralde video ekledim 3-4 km böyle ses çıkardı benzine hala geçmedi.
ne kadar sürüyor bitmesi. birde tüp bitince bir süre benzinde kullanmayı düşünüyorum, ilk çalıştığında araç benzinden tüpe geçmeye çalışıyor mu tüp olmadığı zaman yoksa benzinde kalıyor mu sürekli?

https://streamable.com/68f11

Lpğ bitiminde araç otomatik olarak benzine geçer ve bip bip sesi vererek yola devam eder. Bu sesi kesmek için lpğ düğmesine bir defa basmanız yeterlidir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Bu sorunun tersini sormak lazim bence.. Cunku benzinde zaten çalışır, çalışma prensibi bu zaten fakat benzin bittiginde gazda çalışır mı? Bir rivayete gore benzin tamamen bittiginde lpg dugmesine basılı tutarak marşa basinca arac çalışıyor. Fakat denemedim hatta inanmadım. Deneyen olursa yorum bekliyorum.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam zaten benzinde çalıştığını ben biliyorum. benim sorduğum tüpe geçmeye çalışırmı diyeydi bugün geçti tüpe direk yine ötmeye başladı. Ben hiç tüpe geçmeden benzinle devam etsin istiyorum. Lpg düğmesine mi. Basmam lazım her defasında?

Bu sorunun tersini sormak lazim bence.. Cunku benzinde zaten çalışır, çalışma prensibi bu zaten fakat benzin bittiginde gazda çalışır mı? Bir rivayete gore benzin tamamen bittiginde lpg dugmesine basılı tutarak marşa basinca arac çalışıyor. Fakat denemedim hatta inanmadım. Deneyen olursa yorum bekliyorum.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Normal sıralı sistem de denedim evet çalışıyor.fc5 te denemedim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eğer lpg dügmesinden kapatmazsanız her seferinde lpg ye geçmeye çalışır. Lpg olmadığı için benzine geçer ve bip bip sesi gelir. Yani benzinde kullanmak istiyorsanız lpg düğmesine 1 kez basıp kapatmalısınız. O zaman aracı çalıstırınca lpg ye geçmeye çalışmaz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam zaten benzinde çalıştığını ben biliyorum. benim sorduğum tüpe geçmeye çalışırmı diyeydi bugün geçti tüpe direk yine ötmeye başladı. Ben hiç tüpe geçmeden benzinle devam etsin istiyorum. Lpg düğmesine mi. Basmam lazım her defasında?

Lpg mode off yaparsanız siz bir daha lpg mode on yapana kadar her zaman benzin ile çalışmaya devam eder, seyir esnasında sesli sinyal vermeye başladığında araç zaten benzine geçmiş oluyor, lpg mode off yapmanız sesi kesecek ve bundan sonra hep benzin ile çalışmasını sağlayacak.

Geri