Civic FC5 Türkiyeden çekilme yakın vadede sorun olur mu

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar,
Otomatik Honda civic eco almayı düşünüyorum.Daha önce hiç lpg ve cvt araç kullanmadım.Şu an dsg şanzımanlı aracım var.Türkiyeden çekilmesi yakın vadede araç sahiplerini zarara uğratır mı?Birde lpg’li ve cvt şanzımanlı araca sahip arkadaşlar ne gibi sorunla karşılaştılar veya sorun yaşadılar mı?İlk defa konu açıyorum yanlışım varsa kusura bakmayın.İyi günler dilerim

Selamlar,
Otomatik Honda civic eco almayı düşünüyorum.Daha önce hiç lpg ve cvt araç kullanmadım.Şu an dsg şanzımanlı aracım var.Türkiyeden çekilmesi yakın vadede araç sahiplerini zarara uğratır mı?Birde lpg’li ve cvt şanzımanlı araca sahip arkadaşlar ne gibi sorunla karşılaştılar veya sorun yaşadılar mı?İlk defa konu açıyorum yanlışım varsa kusura bakmayın.İyi günler dilerim
Fabrika Eylül 2021 ' de kapanacak. Fakat 10 yıl boyunca aynı fabrikada sadece yedek parça aktif kalacak. CVT şanzımanı tam bilmiyorum. Fakat japonların en iddialı olduğu kısımdır mekanik. Motor ve yürüyenleri gayet iyidir. Bir çok marka da bu parçaları Japonya'dan temin etmekte.

Şahsi görüşümü soracak olursan, değer kaybı yaşatmaz bence. Değer kaybı yaşatması için yedek parça üretiminin veya temininin olmaması gerekir. Hatta fabrikadan çıkan son araçlar bir miktar daha değerli olabilir diye düşünüyorum.
Bu durumu Chevrolet ile kıyaslamamak lazım. Marka zaten Türkiye'de bir fabrika açmadığı için (yanlış bilmiyorsam Avrupada'da yoktu) Avrupa'dan elini çekeceğini duyurduğunda fiyatlar bu denli düşmüştü. Her şey ithal olduğu için Amerika'ya bağımlı bırakıldı tüketici. Bence DSG güzel fakat ilk 40-60 bin kilometreyi siz yaptıysanız veya yapacaksanız iyi. Sonrası kronik masraflarla üzebilir.

Ayrıca, Eco Elegance'ta fabrikasyon tüp takıldığı için gösterge ekranında tüpün de miktarını gösteren, sonradan değil, orijinal bir göstergesi var. Yakın zamanda kapalı otoparklara da LPG'li araçlara serbestlik getirilecek. Onaydan geçmişti fakat resmi gazetede yayınlanması bekleniyor.
Tercih sizin.

Türkiye'den çekilme olayına şöyle bakmak gerek; insanlar hondayı Türkiye de üretiliyor diye mi alıyor? Bence hayır. O zaman etkilemez.
Birde uretim yurtdışında olup ulkemize ital girmeye başlayınca civicler daha pahalı olacak. Şimdi civic sahipleri ikinci elde daha avantajlı olacaklar.

Dsg den sonra cvt ye alışması zaman alır. Farklı prensiplerle çalışıyorlar.
Ben eco elegans cvt aldım . 2 ay oluyor alalı. Şükür pişman değilim. Hatta iyiki almışım diyorum. Kısmet olursa 2021 de yeni kasa ya geçeceklermiş. O zamanda yenilersem gene civic alırım.
Cvt şanzımanı anlamanız için şehir içi biraz sürmeniz gerek. İsterseniz kiralık bir araç bulursanız günü birlik deneyin.
Fabrika kapansada değer kaybı yaşamaz. Wolsvagenin fabrikasımı var Türkiye de. Ama çeyrek gibi hala pirim yapıyor. Ayrıca bitek Türkiye den değil ,İngiltere dende çıkıyor Honda.
Kısaca tavsiye ederim.
Alın güle güle kullanın.

Selamlar,
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Çekilme için bir sorun olacağını sanmıyorum, ülkeden bayilik ağını kapatıp çekilmiyor, sadece üretimi kaldırıyor ancak bayilik ve servis hususunda bir değişiklik yok.
Sorunlar içinde linkteki bölümü incelerseniz aradığınız yanıtı fazlasıyla bulabilirsiniz.

Honda piyasada kendını şanzıman ve motor saglamlık olarak kanıtlamiş bir firma oldugu için isterse uzayda üretilsin sıkıntı yok her zaman Turkıyede tutulur.. düşünün o kadar göçük muhabbet i cıktıgı halde en çok satan sedan olmus bi marka sıkıntı yok endişelenmeyin.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fabrikanin su an musterilere 1 gram faydasi yok ki, gitmesinin zarari olsun.
Kim yasadigi sorunu fabrikayla cozebilmis.

Tek olayi vardi, araba siparisi cok hizli geliyordu.
Vw sahipleri gibi mavi renk olunca ustune para verip 6 ay gemiyle gelmesini beklemiyorsun.
Araba alinca aninda teslim ediyorlar.

Cvt icin internette cok kaynak var.

Geri