Turbo motorlu araçların LPG sistemleri hakkında

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar çok kısa bir sorum olacaktı. Tüm turbo motorlu araçların LPG sistemlerinde illaki hep benzini mi kullanmak zorunda mı sistem? Yani atmosferikte ki gibi ilk çalışma sonrası isindiktan sonra sadece LPG olmuyor mu?

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Merhaba arkadaşlar çok kısa bir sorum olacaktı. Tüm turbo motorlu araçların LPG sistemlerinde illaki hep benzini mi kullanmak zorunda mı sistem? Yani atmosferikte ki gibi ilk çalışma sonrası isindiktan sonra sadece LPG olmuyor mu?
Bildiğim kadarıyla anlatacağım; yanma odasının soğuması için, enjektörler ateşlemeden sonra bir miktar da çiğ yakıt gönderiyor. Turbolu ve direk enjeksiyonlu araçlarda lpg yanma odasının ısısını benzin gibi düşüremediğinden, lpg yerine Benzin püskürtüyor.
(LPG'NİN ENERJİ DEĞERİ BENZİNE GÖRE DÜŞÜK OLDUĞUNDAN DOLAYI YANMA ODASINDA BENZİNE GÖRE DAHA FAZLA ISI ÜRETİR)
benim bildiklerim bunlar.
Diğer abilerimiz var grupta daha hakimler görünce daha detaylı yazarlar..

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Direkt enjeksiyon olan tüm motorlarda bu karma yakıt durumu söz konusu. Çok noktalı enjeksiyonlarda bu yok. Bildiğim kadarıyla opel'in 1.4 t motoru çok noktalı enjeksiyonlu ve bu tarz bir durum söz konusu değil ama iyi bir afr ayarı kesinlikle şart.

Benim için yürütme maliyetinin düşük olması ön planda olduğu için yeni nesik direkt enjeksiyonlu motoru olan arabalara sıcak bakmıyorum.

Konuya Daha hakim olanlar bizi aydınlatır.

Geri